“Zemgale/LLU” revanšējas pret “IPK”

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēle pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 (0:0; 1:1; 1:1; 0:0; 1:0) revanšējas Somijas pilsētas Īsalmi komandai “IPK”, kurai vakar zaudēja ar rezultātu 2:5.

Pēc vakardienas zaudējuma “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols izmainīja aizsargu pārus. Spēlē nevarēja piedalīties uzbrucējs Pēteris Purmalis, tāpēc uz trešo maiņu tika pārvietots Rainers Rullers, bet Kristaps Kristiņš ieņēma viņa vietu ceturtajā uzbrucēju virknējumā. Vārtu aizsardzība uzticēta Ērikam Vītolam, kurš vakar nospēlēja tikai pirmo trešdaļu.

“IPK” (Iisalmen Peli-Karhut) galvenais treneris Niko Herkenens pēc iepriekšējās spēles bija apmierināts ar komandas sniegumu un nekādas izmaiņas sastāvā neveica, izņemto to, ka vārtu aizstāvēšanu uzticēja vārtsargam Lēvi Nikinenam.

“Zemgale/LLU” hokejisti bija labi sagatavojušies spēlei un spēja laicīgi neitralizēt laukuma saimnieku mēģinājumus veidot uzbrukumus. Pārliecināta spēle ļāva arī jelgavniekiem veidot bīstamas situācijas un mest ripu uz pretinieku vārtiem. Trešdaļas noslēgumā “IPK” izdevās uz neilgu laiku iegūt iniciatīvu, bet vārtos pārliecinoši spēlēja Ēriks Vītols un pirmajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva.

Otrajā trešdaļā “IPK” izdevās pirmajiem izmantot tuvā soliņa priekšrocības, piespiežot trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” nonākt mazākumā. Jelgavnieki kopā ar vārtsargu Ēriku Vītolu spēja izturēt spēlētāja iztrūkumu, bet laukuma saimnieki turpināja saglabāt iniciatīvu.

Viena no epizodēm “Zemgale/LLU” aizsteidzās ātrā pretuzbrukumā, bet zaudēja ripu pie pretinieku aizsardzības zonas zilās līnijas, kas ļāva laukuma pretiniekiem aizskriet ātrā pretuzbrukumā, kuru ar precīzu metienu noslēdza kanādietis Alekss Kotons – 0:1.

Uzreiz pēc vārtu guvuma “IPK” spēlētāji nopelnīja noraidījumu un vairākuma beigās “Zemgale/LLU” aizsargs Harijs Brants ar spēcīgu metienu no zilās līnijas spēja atspēlēties – 1:1.

Trešajā trešdaļa solīja dramatiskus notikums un tie viens pēc otra arī pienāca. Jelgavniekiem izdevās labi uzsākt trešdaļu, iegūstot iniciatīvu ripas kontrolē, kas ļāva veidot vārtu gūšanas iespējas, bet ripa vārtos nevēlējās krist iekšā.

Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejisti nominstinājās uz savas aizsardzības zonas zilās līnijas, kas ļāva “IPK” brīvi nokļūt Ērika Vītola vārtu priekšā un pēc īsas saspēles Severi Immonens izvirzīja savu komandu vadībā ar rezultātu – 1:2.

Uzreiz pēc zaudētiem vārtiem, jelgavnieki nopelnīja noraidījumu un daudziem faniem pie TV ekrāniem nolaidās rokas, jo ļoti vēlējās sagaidīt “Zemgale/LLU” uzvaru. Fanu cerības tika atjaunotas pēc vienas minūtes.

Uz savas aizsardzības zonas zilās līnijas Daniels Andersons spēja izsist ripu uzbrūkošam somam un tā uzreiz nonāca uz Kristapa Roķa nūjas, kurš aizskrēja ātrā pretuzbrukumā. Pie Lēvi Nikinena vārtiem Kristaps tika nogāzts no slidām un galvenais tiesnesis piesprieda soda metienu, kuru precīzi realizēja Artūrs Homjakovs – 2:2.

Spēles papildlaikā vārtos precīzi nospēlēja Ēriks Vītols, palīdzot izcīnīt komandai iespēju mests pēcspēles metienos. Un arī šeit Ēriks Vītols bija pārliecinošs, ļaujot Artūram Homjakovam gūt uzvaras vārtus – 3:2.

“IPK” – “Zemgale/LLU” 0:0 (0:0; 1:1; 1:1; 0:0; 0:1)

Vārtu guvēji: 28:26 Alex Cotton (Karppinen, Matikainen); 30:12 Harijs Brants (Rullers, Gricinskis) – vairākumi; 50:07 Severi Immonen (Knuutinen, Kapanen); 52:27 Artūrs Homjakovs – soda metiens; 65:00 Artūrs Homjakovs – pēcspēles metieni.

“IPK”: 1.maiņa – Ville Sippala, Nicolas Werbik, Atte Karppinen, Noel Pietilä, Mikko Lahtinen; 2.maiņa – Kalle Matikainen, Samuel Timonen, Veikka Halonen, Oskari Mikkonen, Otto Huttunen; 3.maiņa – Konsta Kapanen, Severi Immonen, Henri Knuutinen, Roberts Kalkis, Alex Cotton (zelta ķivere); 4.maiņa – Elias Koponen, Aleksi Soijärvi, Santeri Suomalainen, Oskari Lammi; vārtsargi – Leevi Nikkinen (vārtos), Eetu Randelin; galvenais treneris – Niko Härkönen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ernests Bērziņš, Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 3. maiņa – Reinards Dāvis Pētersons, Gatis Gricinskis, Rainers Rullers, Gustavs Krūmiņš, Patriks Seilis; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš, Kristers Brauns; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Jussi Kaarisalo, Ville-Veikko Väkeväinen.