“Zemgale/LLU” sagādā grūtības “Mestis” līgas čempioniem (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē ar vienu vārtu deficītu piekāpās “Mestis” līgas čempioniem “Ketterä” no Somijas pilsētas Imatras ar rezultātu 3:4 (1:2; 0:1; 2:1). Vārtus jelgavnieku labā guva Artūrs Karaša, Kristaps Roķis un Gatis Gricinskis.

“Zemgale/LLU” vadību šajā spēlē atkal pārņēma galvenais treneris Artis Ābols, kurš atgriezās no U-20 Pasaules čempionāta hokejā. Kopā ar viņu atgriezās uzbrucēji Pēteris Purmalis un Rainers Rullers. Aizsardzībā sastāvu papildināja Pasaules čempionātā piedalījies “Mogo” aizsargs Dario Mackevics.

Septiņi jelgavnieku spēlētāji devušies uz Pasaules ziemas universiādi, un līdz 22. janvārim nevarēs piedalīties. Aizsardzībā pēc diskvalifikācijas atgriezās Harijs Brants, bet pēc traumas sadziedēšanas – komandas kapteinis Edgars Dīķis. Vārtu aizsardzība uzticēta Ērikam Vītolam, atstājot rezervē Rihardu Cimermani.

“Ketterä” paredzami sāka pirmo trešdaļu ar lielu spiedienu un pirmajiem mēģinājumiem apdraudēt jelgavnieku vārtus. Vārtsargs Ēriks Vītols nepieļāva ripas nokļūšanu vārtu tīklā, un “Zemgale/LLU” atbildēja ar saviem pretuzbrukumiem.

Laukuma saimnieki pirmie pārkāpa noteikumus, un vairākumā uzbrucējs Artūrs Karaša ātri atklāja spēles rezultātu – 1:0. Diemžēl trešdaļas vidū mazākumā palika jau “Zemgale/LLU”. “Ketterä” spēlētāju skaitu neizmantoja, bet izmantoja ripas kontroles saglabāšanu un ripu vārtos ieraidīja Samu Tuomāla – 1:1.

Trešdaļas izskaņā “Ketterä” izdevās viesus iespiest aizsardzības zonā, un pēc neilgas saspēles no laukuma vidus ripu vārtos ieraidīja Jarko Harjula – 1:2.

Otrajā trešdaļā abas komandas turpināja spēlēt ātru hokeju, cenšoties izmantot tuvā soliņa priekšrocības. Jelgavnieki labi tika ar saviem panākumiem galā un neļāva laukuma saimniekiem iegūt iniciatīvu un arī paši bīstami uzbruka.

Abām komandām divreiz bija iespēja spēlēt vairākumā, bet neviena no iespējām netika izmantota. Diemžēl trešdaļas izskaņā “Ketterä” uzvarēja iemetienā un Samu Tuomāla zibenīgi raidīja ripu vārtos – 1:3.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti nekavējoties devās atspēlēties, un jau trešajā minūtē pēc uzvarētā iemetiena Kristaps Roķis samazināja atpalikšanu ar precīzu metienu no uzbrukuma zonas centra – 2:3.

Piecas minūtes vēlāk jelgavnieki nonāca mazākumā, kas ļāva Miko Hāparanta ātri atgūt divu vārtu pārsvaru – 2:4. “Zemgale/LLU” tas neapturēja centienos izlīdzināt rezultātu. Kristers Brauns veica ātru pretuzbrukumu, un pirms tika piespiest pie borta pretinieku aizsardzības zonā, spēja ripu nogādāt laukuma vidū, kur pirmais pie tās nonāca Gatis Gricinskis un eleganti apspēlēja vārtsargu – 3:4.

Līdz trešdaļas beigām uz laukuma dominēja jelgavnieki, kuri pat nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet diemžēl nepaspēja gūt vārtus līdz spēles beigām. Rīt “Zemgale/LLU” hokejisti būs vairāk atpūtušies un parādīs vēl labāku cīņas sparu.

“Ketterä” – “Zemgale/LLU” – 4:3 (2:1; 1:0; 1:2)

Vārtu guvēji: 05:46 Artūrs Karaša (Homjakovs, Goršanovs) – vairākums; 11:18 Samu Tuomaala (Kaksonen, Karjalainen); 18:30 Jarkko Harjula (Ruotsi); 38:13 Samu Tuomaala (Ruotsi); 42:54 Kristaps Roķis (Brants, Andersons); 47:20 Mikko Haaparanta (Karjalainen, Tuomaala) – vairākums; 49:33 Gatis Gricinskis (Brauns).

“Ketterä”: 1. maiņa: Samu Tuomaala, Elmeri Kaksonen, Mikko Haaparanta, Viljami Istala, Jere Vertanen; 2. maiņa: Janne Kettunen, Jesse Ruotsi, Jarkko Harjula, Leevi Tanskanen, Yegor Shekhovtsov (zelta ķivere); 3. maiņa: Henry Karjalainen, Jesse Liuksiala, Yegor Chizhikov, Väinö Liikonen, Valtteri Jeskanen; 4. maiņa: Joona Lankinen, Roope Turunen, Aleksi Akkila, Jesse Viskari; vārtsargi: Severi Auvinen (vārtos), Santeri Lipiäinen. Galvenais treneris: Tuomo Ropo.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa: Uldis Pūpols, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Kristers Brauns, Daniels Goršanovs; 2. maiņa: Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Harijs Brants, Renarts Džerods Alksnis; 3. maiņa: Pēteris Purmalis, Gatis Gricinskis, Roberts Baranovskis, Edgars Dīķis, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa: Rihards Mertens, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Dario Mackevics. Galvenais treneris: Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Otto Blomqvist, Mikko Rautio