“Zemgale/LLU” Somijā piekāpjas ar vieniem zaudētiem vārtiem (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” aizvadīja fantastisku cīņu Somijas “Mestis” līgas regulārajā čempionātā, kurā ar rezultātu 0:1 (0:1; 0:0; 0:0) piekāpās Joensū pilsētas komandai “Kiekko-Pojat”. Par neizmirstamo šo spēli padarīja vārtsarga Riharda Cimermaņa spēle vārtos, glābjot komandu bīstamajās situācijas.

Uz šodienas spēli komandas galvenais treneris Artis Ābols sastāvā iekļāva aizsargu Edgaru Adrianu Kazaku, kurš nomainīja Dario Mackevicu. Ceturtajā maiņā uzbrucēju Robertu Baranovski nomainīja Kristaps Kristiņš. Vārtu aizsardzība tika uzticēta Rihardam Cimermanim.

Laukuma saimnieku galvenais treneris pilnībā pārbūvēja savus uzbrukuma virknējumus, cerot mainīt spēles gaitu jau no pirmajām spēles minūtēm.

Kā jau bija paredzēts, “Kiekko-Pojat” no pirmām spēles sekundēm veiks pamatīgu spiedienu uz jelgavnieku vārtiem, un viņi to arī darīja. Palīdzēja viņiem arī tas, ka otrajā spēles minūtē vārtsargs Rihards Cimermanis neapzināti izmeta ripu ārpus laukuma un komanda palika mazākumā.

Nekādus pārmetumus vārtsargam komandas biedri neizteica un, ,visi kā viens pielika pūles, lai nosargātu savus vārtus. Šo uzdevumu “Zemgale/LLU” veica teicami, līdz septiņpadsmitajai minūtei, kad laukuma saimnieku uzbrucējs Joels Kerkenens izdarīja piespēli gar vārtu priekšu, bet ripa atsitās pret vārtsarga kāju un ieslīdēja vārtos – 0:1.

“Mums jābūt precīziem savstarpējā saspēlē un jāturpina spiediens uz pretinieku vārtiem,” – uzbrucējs Ričards Bernhards pēc pirmās trešdaļas.

Otrajā trešdaļa varēja vērot ļoti saturīgu hokeju abu komandu izpildījumā. Cīņa norisinājās katrā laukuma centimetra. Hokejisti centās saglabāt maksimālo disciplīnu, kā arī veidoja bīstamus vārtu gūšanas momentu, bet arī vārtsargi nospēlēja precīzi un vārti šajā nogrieznī netika gūti.

Trešo trešdaļu “Zemgale/LLU” iesāka mazākumā, bet teicami tika galā ar šo uzdevumu. Izturēts mazākums deva pārliecības devu un jelgavniekiem izdevās uz kādu laiku iegūt spēles iniciatīvu, kuru gan neizdevās pārvērst vārtu guvumā.

Pēdējā trešdaļas daļā “Kiekko-Pojat” spēja pārņemt spēles iniciatīvu un izveidot bīstamas vārtu gūšanas situācijas, kuras fantastiskā veidā likvidēja vārtsargs Rihards Cimermanis. Televīzijas tiešraides komentētājs vienu no tām raksturoja šādi: “Likās te jau vairs nekas nespēj glābt. Cimermanis saka: “Pagaidi, nestreb karstu. Viss mierīgi.”

Pēdējā spēles minūtes “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu pret papildus laukuma spēlētāju, bet laukuma saimniekiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

“Kiekko-Pojat” – “Zemgale/LLU”: 1:0 (1:0; 0:0; 0:0).

Vārtu guvēji: 16:13 Joel Kerkkänen (Kombe, Taskula).

Komandu sastāvi

“Kiekko-Pojat”: 1. maiņa – Jonne Brygger, Timotej Sille, Denis Kusy, Toivo Pennanen, Santeri Koponen,; 2. maiņa – Petteri Villanen, Miska Hattunen, Aatu Luusuaniemi, Miika Heiskari, Juho Juvonen; 3. maiņa – Joel Kerkkänen (zelta ķivere), Kristjan Kombe, Jani Taskula, Niilo Romppanen, Ville Puhakka; 4. maiņa – Artur Gatiyatov, Ville Sivonen, Veeti Matikainen, Leevi Karjalainen; vārtsargi – Kasper Lehikoinen (vārtos), Riku Lindroos; galvenais treneris – Simo Karjalainen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ernests Bērziņš, Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Patriks Seilis; 3. maiņa – Reinards Dāvis Pētersons, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Kristaps Kristiņš; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Ēriks Vītols; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Mikko Rautio, Ville-Veikko Väkeväinen.