“Zemgale/LLU” spēj nosargāt trešo uzvaru pret “Mogo/LSPA” (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās “Optibet” Baltijas līgas ceturtajā fināla spēlē ar rezultātu 3:1 (2:0; 0:0; 1:1) pieveica “Mogo/LSPA” un spēļu sērijā izvirzījās vadība ar divu uzvaru pārsvaru.

“Zemgale/LLU” sastāvā uz šo spēli atgriezās Kristaps Kristiņš, kurš izlaida vienu spēli un aizvietoja Kevinu Strādnieku. “Mogo/LSPA” sastāvs nepiedzīvoja nekādas izmaiņas kopš iepriekšējās spēles.

Trešdaļa iesākās tieši tāpat, ka iepriekšējās trīs. Jelgavnieki pārņēma ripas kontroli un uzbruka uz viesu vārtiem, kuri spēlēja no aizsardzības. Šodien “Zemgale/LLU” hokejisti bija vairāk uz vārtiem mērķēti un tas ļāva gūt divus ātrus vārtus.

Piektajā spēles minūtē Ričards Bernhards un Artūrs Homjakovs atņēma rīdziniekiem ripu viņu aizsardzības zonā un pirmo metienu garām vārtiem veica Ričards. Ripa nonāca pie Artūra, kurš to atkārtoti izspēlēja uz vārtu priekšu, kur to tīklā raidīja Pēteris Purmalis – 1:0.

Pēc pirmās reklāmas pauzes “Mogo/LSPA” pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās un spēlē nopietni bija jāiesaistās jelgavnieku vārtsargam Ērikam Vītolam.

Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” izdevās pārnest spēli uz rīdzinieku aizsardzības zonu, kur Pēteris Purmalis aiz vārtiem izcīnīja ripu un piespēlēja to Gatim Gricinskim uz vārtu priekšu. Jelgavnieku kapteinis nekavējoties raidīja to Henrija Anča sargātajos vārtos – 2:0.

Otrajā trešdaļā “Mogo/LSPA” pirmo reizi sērijā mainīja taktiku un pārgāja uzbrukumā. Viņu aktivitāte noveda pie tā, ka “Zemgale/LLU” divas reizes bija jāspēlē mazākumā. Vārtsarga Ērika Vītola stabils sniegums un viņa komandas biedru pašaizliedzīga cīņa neļāva rīdziniekiem šajā spēles nogrieznī gūt vārtus.

Trešajā trešdaļā viesi turpināja uzbrukt, jo nekāda cita veida, kā atspēlēties viņiem neatlika. Pēdējā spēles nogriežņa otrajā pusē “Mogo/LSPA” pievīla disciplīna un “Zemgale/LLU” bija iespēja gan mest soda metienu, gan spēlēt vairākumā, bet šīs iespējas netika izmantotas.

Trešdaļas noslēgumā rīdzinieki paredzami nomainīja vārtsargu Henriju Anču pret sesto laukuma spēlētāju un divas minūtes līdz spēles beigām “Mogo/LSPA” tas atmaksājās. Uzbrucējs Reinis Mārtiņš Lejnieks raidīja ripu uz vārtiem, kur Ērika Vītola priekšā sadrūzmējās spēlētāji un viņš neredzēja ripas lidojumu – 2:1.

“Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns lika uz galda pēdējo iespēju – vēlreiz nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. “Zemgale/LLU” spēja savā aizsardzības zonā iegūt ripu, aizskriet pretuzbrukumā un jau tukšos vārtos ripu ieraidīja Ričards Bernhards – 3:1.

“Zemgale/LLU” izcīnīja savu trešo uzvaru fināla sērijā un trešdien dosies uz Rīgu, kur tika aizvadīta piektā savstarpējā tikšanās. Jelgavniekiem priekš čempionu titula iegūšanas vajadzīga vēl viena uzvara, bet “Mogo/LSPA” noteikti viegli negrasīsies padoties, kas garantē īstu drāmu uz laukuma.

“Zemgale/LLU” – “Mogo/LSPA” 3:1 (2:0; 0:0; 1:1)

Sērijas rezultāts: 3:1

Vārtu guvēji: 04:36 Pēteris Purmalis (Homjakovs, Bernhards), 10:18 Gatis Gricinskis (Purmalis); 57:54 Reinis Mārtiņš Lejnieks (Kr.Rēdlihs, Maslovskis); 59:21 Ričards Bernhards (Gricinskis, Homjakovs) – tukšos vārtos.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš*, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Renārs Kamergrauzis, Krišjānis Rēdlihs, Renarts Bērziņš, Dario Mackevics, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rolands Strautiņš, Rūdolfs Maslovskis; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.