“Zemgale/LLU” tiek pie “sausas” uzvaras “Mestis” līgā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 3:0 (0:0; 1:0; 2:0) pieveica Turku pilsētas vienību “TUTO Hockey” Somijas “Mestis” regulārā čempionāta ietvaros. Ričards Bernhards un Kristers Brauns izmantoja vairākumus, bet Artūrs Homjakovs raidīja ripu tukšos vārtos. Vārtsargs Ēriks Vītols atvairīja 43 pretinieka metienus un svinēja savu otro “sauso” spēli čempionātā.

Jelgavnieku sastāvā atpakaļ atgriezās uzbrucējs Gustavs Millers un vārtsargs Ēriks Vītols. Pārējie virknējumi palikuši nemainīgi kopš trešdienas spēles pret “KOOVEE”.

Savukārt “TUTO Hockey” kopš pēdējās savstarpējās spēles novembrī nomainīja četrus spēlētājus un pārveidoja savus virknējumus. Atgādināsim, ka divas iepriekšējās spēles noslēdzās ar Turku pilsētas komandas uzvarām papildlaikā ar rezultātu 3:2.

Pirmā trešdaļa aizsākās ar smagu pozicionālo cīņu, kurā komandas meklēja iespējas piekļūt tuvāk vārtiem. “TUTO Hockey” hokejisti bieži uzbruka somiem raksturīgā veidā – visi pieci virknējuma spēlētāji vienā rindā slido virsu pretiniekam. Brīžiem tas atgādina kādas armijas uzbrukumu. “Zemgale/LLU” hokejistiem šīs paņēmiens nav jaunums un viņi teicami ar to tika galā.

Abu komandu vārtsargiem arī bija jāiesaistās spēlē, lai nepieļautu ripas nonākšanu vārtos. Nedaudz smagāk gāja jelgavnieku Ērikam Vītolam, kuram pēc nelielas pauzes atkal bija jāiekļaujas ritmā. Vārtu sargi ar saviem pienākumiem tika galā teicami un spēles rezultāts pirmajā trešdaļā netika atklāts – 0:0.

Otrajā trešdaļā abas komandas pamainīja savu taktiku, cenšoties izmantot “tuvā soliņa” priekšrocības. Rezerves soliņa atrašanās blakus pretinieka vārtiem, ļauj ātrāk mainīt spēlētājus un neļaut to darīt pretiniekam, kurš vairāk nogurst un var pieļaut kļūdas.

Iniciatīva pārgāja no vienas komandas pie otras, bez izteikta pārsvara kādai no tām. Vienīgais, šajā trešdaļā spēlētāji sāka izrādīt savas emocijas. Tas liecināja, ka spēlētāju sākotnējā sagatavotība sāka mainīties. Rezultātā komandas sāka pelnīt noraidījumus un trešdaļas noslēgumā uzbrucējs Ričards Bernhards to izmantoja, lai izvirzītu “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 1:0.

Pie tāda minimāla pārsvara varēja droši teikt, ka trešā trešdaļa būs pārdzīvojumu pilna, jo spēlētāji mēģinās lauzt spēles gaitu savā labā. Pareģojums piepildījās pilnā apjomā. Spēle kļuva saraustīta un nervoza. Tuvāk trešdaļas vidum “TUTO Hockey” rezultatīvākais uzbrucējs Rope Ranta nopelnīja noraidījumu un tas ļāva jelgavnieku uzbrucējam Kristeram Braunam dubultot “Zemgale/LLU” pārsvaru – 2:0.

Turpinājumā somu uzbrucēj Valteri Virtanens nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām un atstāja savu komandu mazākumā līdz cīņas beigām. Neskatoties uz šo apstākli, “TUTO Hockey” galvenais treneris Hermanni Vidmans nomainīja vārtsarga pret papildus laukuma spēlētāju, cenšoties mainīt spēles rezultātu.

“Zemgale/LLU” kādu laiku nācās paspēlēt aizsardzībā, bloķējot vārtus no pretinieku raidītām ripām. Ripu trāpījumi ķermenī bija sāpīgi, bet Jelgavas hokejisti spēja tos izturēt un trešdaļas izskaņa doties uzbrukumā uz tukšiem vārtiem, kuru aukstasinīgi noslēdza komandas rezultatīvākais uzbrucējs Artūrs Homjakovs – 3:0.

Sestdien abas komandas aizvadīs otro spēli šajā sērijā un tās iznākumu ietekmēs tas, cik labi hokejisti spēs nakts laikā atgūt savus fiziskos spēkus. Zinot, ka abām tas izdodas gana labi, cīņa solās būt aizraujoša.

“Zemgale/LLU” – “TUTO Hockey” 0:0 (0:0; 0:0; 0:0)

Vārtu guvēji: 38:19 Ričards Bernhards (Homjakovs, Roķis) – vairākums; 47:46 Kristers Brauns (Purmalis, Gricinskis) – vairākums; 59:33 Artūrs Homjakovs (Bernhards, Karaša) – tukšie vārti.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Renarts Džerods Alksnis, Daniels Goršanovs; 2.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Patriks Seilis; 3.maiņa – Kristers Brauns, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Kaspars Ziemiņš, Roberts Baranovskis; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

“TUTO Hockey”: 1.maiņa – Roope Ranta (zelta ķivere), Robin Colomban, Eemeli Takala, Mikke Levo, Vili Laitinen; 2. maiņa – Leevi Lemberg, Juho Virtanen, Valtteri Virtanen, Artūrs Andžans, Michael Higgins; 3. maiņa – Tino Sirén, Jesper Larinmaa, Jesse Leppikoksi, Daniel Takkunen, Oskari Lahtinen; 4. maiņa – Niklas Konttila, Matias Mutikainen, Topias Kaski, Rasmus Kiik; vārtsargi – Julius Pohjanoksa (vārtos), Emil Vuorio; galvenais treneris – Hermanni Vidman.

Galvenie tiesneši: Jevgenijs Griškevičs, Māris Locāns.