“Zemgale/LLU” turpinās cīņu Baltijas līgas pusfinālā (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē trešo reizi “Optibet” Baltijas līgas izslēgšanas kārtas ceturtdaļfināla spēlē pieveica Lietuvas pilsētas Elektrēnu vienību “Airwell Energija” ar rezultātu 6:0 (2:0; 3:0; 1:0), nodrošinot sev vietu čempionāta pusfinālā. Trīs vārtus šajā spēlē guva uzbrucējs Deniss Vilmans.

Uz šo spēli “Zemgale/LLU” savu sastāvu pastiprināja ar “A” sastāva uzbrucējiem Robertu Baranovski, Ernestu Bērziņu un Artūru Karašu. Atpūta tika dota “Zemgale Juniors” uzbrucējiem Rūdolfam Muraško un Danielam Bunkusam. “Airwell Energija” sastāvam pievienojās 22 gadus vecais aizsarga Rokas Arbaciauskas.

Elektrēnu ledus halles ledus laukuma izmērs ir lielāks nekā Jelgavā, tāpēc spēle neizskatījās tik intensīva savās mājās, bet par apgrūtinājumu jelgavniekiem tas nekļuva. “Zemgale/LLU” hokejisti pārsvarā kontrolēja ripu un veidoja savus uzbrukumus.

Spēles desmitajā minūtē “Zemgale Juniors” uzbrucējs Rinalds Vutkevičs apslidoja lietuviešu vārtus un ieraidīja ripu starp ukraiņu izcelsmes vārtsarga Maksima Duve kājsargiem – 1:0. Piecas minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” nostājās ledus saimnieku aizsardzības zonā un uzbrucējs Artūrs Karaša precīzi raidīja ripu vārtos praktiski no zilās līnijas – 2:0.

Jelgavnieku vārtsargam Ērikam Vītolam bija jāiesaistās spēlē trīs reizes, kad lietuvieši spēja aizķerties “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā. Viens no momentiem bija bīstams, bet pieredzējis vārtsargs ar to tika galā.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” pēc pilnas programmas izmantoja tuvā soliņa priekšrocības un kontrolēja spēles gaitu. Trešdaļas sestajā minūtē cīņā pie atlēkušas ripas vārtu priekšā naskāks izrādījās Deniss Vilmanis un ar neērto nūjas lāpstiņas pusi ieraidīja ripu starp vārtsarga kājsargiem – 3:0.

“Airwell Energija” hokejisti pret jelgavniekiem daudz izmantoja spēka paņēmienus, bet ne vienmēr paspēja to izdarīt laicīgi, kas noveda pie apturēšanas ar neatļautu paņēmienu. Vienu no vairākumiem izmantoja Pēteris Purmalis – 4:0.

Trešdaļas noslēgumā “Zemgale/LLU” spēlētāji vēl vienu reizi izmantoja tuvā soliņa priekšrocību. Kamēr lietuvieši mainīja uzbrucējus, Ričards Rihards Fomins ātrā slidojumā apslidoja vārtus, novēršot aizsargu uzmanību un atdeva piespēli Denisam Vilmanim, kurš pilnīgi brīvs atradās iemetiena zonā labajā laukuma pusē un precīzi raidīja ripu vārtu tīklā – 5:0.

Pašas trešdaļas noslēgumā mazākumā palika jau “Zemgale/LLU,” un šeit jau bija vairāk jāiesaistās vārtsargam Ērikam Vītolam, kurš atvairīja visus pretinieka metienus uz vārtiem.

Trešajā trešdaļā “Airwell Enerijga” galvenais treneris Arunas Aleinikovas veica vārtsargu maiņu, sūtot uz laukuma Martinu Petiul. Lietuvieši izprotot situācijas nopietnību pielika maksimālas pūles, lai iegūtu ripas kontroli, kas dotu viņiem iespējas mainīt spēles rezultātu.

“Zemgale/LLU” vārtsargam Ērikam Vītolam trešās trešdaļas bija grūtākais šajā spēlē, jo viņam nācās daudz aizstāvēt savus vārtus. Komandas biedriem trešdaļas vidū izdevās izlīdzināt ripas kontroles apjomu un cīņā pie pretinieku vārtiem savus trešos vārtus guva Deniss Vilmans – 6:0.

Pēc sestajiem gūtiem vārtiem spēles gaita nomierinājās, jo laukuma saimnieki saprata, ka nespēs atspēlēties, bet jelgavnieki neskrēja uz priekšu, taupot spēkus rītdienas spēlei “Mestis” līgā.

“Zemgale/LLU”, izcīnot trešo uzvaru ceturtdaļfināla, ieguva vietu spēlēt “Optibet” Baltijas hokeja līgas pusfinālā, kur tiksies ar “Dinamo Rīga” un “Kaunas City” pāra uzvarētājiem. Šovakar lietuviešiem izdevās izcīnīt uzvaru un pagarināt sēriju, kuras rezultāts ir 1:2. Otrā pusfināla pārī savā starpā sacentīsies “Mogo/LSPA” un “Prizma”.

“Airwell Energija” – “Zemgale/LLU” – 0:6 (0:2; 0:3; 0:1)

Vārtu guvēji: 09:11 Rinalds Vutkevičs (Pūpols); 14:08 Artūrs Karaša (Dīķis, Purmalis); 25:52 Deniss Vilmans (Fomins, Strādnieks); 27:15 Pēteris Purmalis (Fomins, Strādnieks) – vairākums; 37:56 Deniss Vilmans (Fomins, Dīķis); 48:00 Deniss Vilmans (Strādnieks, Fomins).

Komandu sastāvi

“Airwell Energija”: vārtsargi – Maxim Duve (vārtos līdz 40:00), Martin Petiul (vārtos no 40:00); aizsargi – Sergii Lohach, Matas Mikalauskas, Simonas Valivonis, Arturs Tomsons, Ernests Azarevics, Justinas Vėželis, Rokas Arbačiauskas; uzbrucēji – Vakaris Čižas, Kipras Grabliauskas, Karolis Krasilnikovas, Jaromir David Šusterovas, Dovydas Laimutis, Klymentii Lysak, Dominykas Škadauskas, Artem Redko, Yaroslav Panchenko, Nazar Ruzhnikov, Danil Tsarkovskyi; galvenais treneris – Arunas Aleinikovas.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Deivs Deivids Rolovs; aizsargi – Vitālijs Čerkass, Mārtiņš Vītols, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Renarts Džerods Alksnis, Jānis Ķergalvis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Kristaps Kristiņš, Deniss Vilmans, Kristers Vītoliņš, Roberts Vītols, Rinalds Vutkevičs, Kevins Strādnieks, Pēteris Purmalis, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Roberts Baranovskis, Ernests Bērziņš, Artūrs Karaša; treneris – Igors Ļebedevs.

Galvenie tiesneši: Vytautas Lukoševičius un Andrejs Kudrjašovs.