“Zemgale/LLU” uzsāk izslēgšanas kārtu ar uzvaru (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” pirmajā “Optibet” Baltijas līgas izslēgšanas kārtas ceturdaļfināla spēlē ar rezultātu 3:0 (1:0; 0:0; 2:0) pieveica Lietuvas pilsētas Elektrēnu vienību “Airwell Energija”.

Galvenā spēles intriga – sastāvā atgriezās aizsargs Edgars Dīķis. No “A” sastāva spēlē piedalījās Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Kristaps Kristiņš un Renarts Džerods Alksnis. Vārtu aizstāvēšana tika uzticēta Ērikam Vītolam.

Pirmās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” kontrolēja ripu un līdz ar to arī spēles gaitu. Viesi centās aizstāvēties, bet ne visās vietās spēja paspēt laikā. Tas noveda pie noraidījuma, kuru jelgavnieku labā ar metienu no zilās līnijas izmantoja aizsargs Mārtiņš Krisš Krūklītis – 1:0.

Trešdaļas vidus daļā jelgavnieki nespēja veiksmīgi iziet no savas zonas un tas deva viesiem iespēju izlīdzināts ripas kontroli. “Zemgale/LLU” centās atgriezt savu spēli, bet iedzīvojās noraidījumos, kas to neļāva paveikt.

Otrajā trešdaļā notikumi attīstījās ne tā, kā to vēlētos “Zemgale/LLU” hokejisti. Abu komandu spēlētājiem bija daudz tehniska brāķa, kas radīja daudz spēles apturēšana momentu. Raustītā spēle noveda arī pie daudziem noteikumu pārkāpumiem, kas neļāva komandām tikt pie vārtu guvumiem.

Trešo trešdaļu jelgavnieki uzsāka vairākumā un jau 33 sekundē pēc Gata Gricinska piespēles ripu vārtos ieraidīja Pēteris Purmalis – 2:0. Gūtie vārti deva motivāciju “Zemgale/LLU” turpināt uzbrukt un sekoja divi raidījumi pa vārtu konstrukciju.

Trešdaļas vidū “Airwell Energija” hokejistiem izdevās mazināt jelgavnieku pārsvaru ripas kontrolē, kas tos nedaudz apturēja. Tomēr laukuma saimnieki atrada motivāciju turpināt ātru hokeju, kas noveda pie tā, ka Rinalds Vutkevičs izslidoja vārtu priekšā un guva trešos vārtus – 3:0.

Pēc spēles Rinalds atzina, ka spēle bija grūta, jo viesi diezgan sīvi aizsargājās un bija jāpieliek lielas pūles, lai lauztu spēles gaitu.

“Zemgale/LLU” izslēgšanas kārtas ceturtdaļas spēļu sērijā ir vadībā ar rezultātu 1:0. Abas komandas vēlreiz tiksies šo sestdien Jelgavas ledus hallē plkst.18:00. Sportisti centīsies parādīt vislabāko sniegumu, kas skatītājiem garantē lielus pārdzīvojumus.

Savukārt “Zemgale/LLU” piektdien Somijas pilsētā Kajāni tiksies ar “Hokki” hokejistiem pret kuriem viņiem ir vislielākās iespējas gūt punktus, lai uzlabotu pozīcijas “Mestis” līgas turnīra tabulā.

“Zemgale/LLU” – “Airwell Energija” 3:0 (1:0; 0:0; 2:0)

Vārtu guvēji: 07:15 Mārtiņš Krišs Krūklītis (R. Vītols, Vutkevičs) – vairākums; 40:33 Pēteris Purmalis (Gricinskis); 54:03 Rinalds Vutkevičs (Krūklītis).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Deivs Deivids Rolovs; aizsargi – Vitālijs Čerkass, Mārtiņš Vītols, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Renarts Džerods Alksnis, Jānis Ķergalvis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Kristaps Kristiņš, Deniss Vilmans, Kristers Vītoliņš, Roberts Vītols, Rinalds Vutkevičs, Daniels Bunkus, Kevins Strādnieks, Pēteris Purmalis, Rūdolfs Muraško, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis; treneris – Igors Ļebedevs.

“Airwell Energija”: vārtsargi – Maxim Duve (vārtos), Martin Petiul; aizsargi – Sergii Lohach, Matas Mikalauskas, Simonas Valivonis, Arturs Tomsons, Ernests Azarevics, Justinas Vėželis; uzbrucēji – Vakaris Čižas, Karolis Krasilnikovas, Jaromir David Šusterovas, Kipras Grabliauskas, Dovydas Laimutis, Donatas Kumeliauskas, Klymentii Lysak, Dominykas Škadauskas, Artem Redko, Yaroslav Panchenko, Nazar Ruzhnikov, Danil Tsarkovskyi.

Galvenie tiesneši: Uldis Bušs, Emīls Druseiks.