“Zemgale/LLU” zaudē vienā trešdaļā un nespēj atspēlēties pret “IPK” (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 2:4 (1:1; 0:3; 1:0) piekāpās Somijas “Mestis” līgas turnīra tabulas trešās vietas īpašniecei no Iisalmi pilsētas – “IPK” (Iisalmen Peli-Karhut).

Jelgavnieku sastāvā vienas spēles diskvalifikācijas dēļ nevarēja spēlēt Ričards Bernhards, ka arī vairāki spēlētāji guva traumas un treneriem nācās pamatīgi mainīt uzbrucēju virknējumus. Uz komandu tika izsaukts arī “Zemgale Juniors” kapteinis Reinards Dāvis Pētersons.

Viesu sastāvā tika iekļauts latviešu aizsargs Roberts Kaļķis, kurš “Zemgale/LLU” spēlēja 2021. gadā un palīdzēja izcīnīt sudraba medaļas Latvijas čempionātā. Starp “IKP” spēlētājiem bija arī “Mestis” līgas labākai vārtus guvējs Ville Sippala un rezultatīvākais aizsargs – kanādietis Aleks Kotons.

Pirmajā trešdaļā komandas ļoti daudz darba pielika cīnoties par ripas kontroli laukuma vidū, neizceļoties ar daudziem vārtu gūšanas momentiem. Sešpadsmitajā minūtē uzbrucējs Roberts Baranovskis uz pretinieku zonas zilās līnijas atņēma somiem ripu un ātrā uzbrukumā nonāc vārtu priekšā, kur apspēlēja vārtsargu un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Divdesmit sekundes vēlāk Henrijs Knūtinens uzmeta ripu uz “Zemgale/LLU” vārtiem, kad vārtsargu Ērika Vītolu aizsedza spēlētāji, un viņš neredzēja metiena brīdi. Ripa pārlidoja pāri vārtsarga labajam plecam un ielidoja vārtu tīklā – 1:1.

Otrajā trešdaļā jelgavniekiem bija divas lieliskas iespējas palielināt spēles rezultātu, bet spēlētājiem neizdevās pārspēt vārtsargu Ētu Randelinu. Pēc šiem notikumiem “IPK” spēja iespiest jelgavniekus aizsardzības zonā un izmantot tuvā soliņa priekšrocības, kas viņiem lāva gūt trīs vārtus deviņu minūšu laikā.

Uzbrucējs Aleksi Soijarvi meta ripu spēlētāja aizsegā, kad vārtsargs neredzēja metienu. Uzbrucējs Kalle Matikainens raidīja ripu, kura bija atlēkusi no Vītola kājsarga, un pārējie viņa komandas biedri cīnījās ar pretiniekiem vārtu priekšā. Uzbrucējs Sāmuels Timonens guva vārtus pēc tam, kad “IPK” spēlētāji trijatā aizskrēja ātrā uzbrukumā pret diviem aizsargiem – 1:4.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols paņēma 30 sekunžu pārtraukumu un nomainīja vārtsargu Ēriku Vītolu pret Rihardu Cimermani, lai uzmundrinātu spēlētājus. Jāteic, savu uzdevumu viņš izpildīja – jelgavnieki līdz spēles beigām vairs vārtus neielaida.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētāji mēģināja atspēlēties, bet izdarīt to bija grūti, jo “IPK” hokejisti ļoti meistarīgi spēja kontrolēt ripu. Tikai trešās trešdaļas noslēgumā, spēlējot vairākumā, jelgavnieku uzbrucējs Rainers Rullers guva savus pirmos vārtus “Mestis” līgā – 2:4.

Sestdien komandas aizvadīs otro spēli, kurā varēs spēlēt uzbrucējs Ričards Bernhards un treneri noteikti mainīs virknējumus, lai mēģinātu paņemt punktus pret “IPK”.

“Zemgale/LLU” – “IPK” – 2:4 (1:1; 0:3; 1:0)

Vārtu guvēji: 15:37 Roberts Baranovskis; 15:58 Henri Knuutinen (Sippala, Ruotsalainen); 23:52 Aleksi Soijärvi (Gallet, Suomalainen); 26:00 Kalle Matikainene (Timonen, Karppinen); 28:52 Samuel Timonen (Matikainen, Pietilä); 56:46 Rainers Rullers (Pētersons, Brants) – vairākums.