Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgalē piespriež sabiedrisko darbu par suņa nogalināšanu

Attēlam ilustratīva nozīme

Zemgales rajona tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus divām personām par suņa nogalināšanu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apsūdzētie 2021.gada 17.septembrī Dobeles novada dzīvoklī nolēma nogalināt citai personai piederošu aptuveni piecus gadus vecu bezšķirnes suni.

Īstenojot noziedzīgo nodomu, viena no personām satvēra dzīvnieku un ar rokām piespieda to pie grīdas. Tajā pat laikā otra apsūdzētā persona paņēma nazi un izdarīja trīs dūrienus suņa krūškurvī, pēc kā suns izrāvās no satvēriena, izvairoties skraidīja pa istabu un mēģināja izlekt pa istabas logu, bet tas neizdevās, jo kāds no apsūdzētajiem dzīvnieku uz palodzes notvēra un ievilka atpakaļ istabā.

Turpinot noziedzīgās darbības, viena no apsūdzētajām personām sunim ar naža spalu vienu reizi iesita pa galvu, pēc kā dzīvnieks aizmuka izlecot pa logu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gūto traumu rezultātā tajā pašā dienā iestājās suņa nāve.

Tiesa vienai personai piesprieda 280 stundas sabiedrisko darbu un atņēma tiesības turēt visu sugu dzīvniekus uz četriem gadiem. Otrai apsūdzētajai persona tiesa piesprieda 270 stundas sabiedrisko darbu un atņēma tiesības turēt visu sugu dzīvniekus uz četriem gadiem.

Pēdējā laikā tiesas divām citām personām piespriedušas sabiedrisko darbu un reālu cietumsodu par suņu nošaušanu un noduršanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales rajona tiesa kādam agrāk tiesātam vīrietim par suņa nogalināšanu piespriedusi brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem.

Apsūdzētais pērn vasarā būdams alkohola ietekmē aiz dusmām, ka viņam piederošais suns sagrauzis apavus, “ar naža tipa” priekšmetu ne mazāk kā piecas reizes iedūra sunim kakla un muguras apvidū un ne mazāk kā sešas reizes iegrieza sunim kakla apvidū. Tāpat viņš ar metāla stieni vairākas reizes iesita dzīvniekam.

Vidzemes rajona tiesa kādai personai piespriedusi 200 stundas sabiedrisko darbu par kaimiņa suņa nošaušanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada 14.novembrī persona, ieraugot dzīvojamās mājas Dzērbenes pagastā pagalmā kaimiņam piederošo bezšķirnes suni, būdams sadusmots, ar vienu šāvienu no sev piederošās karabīnes dzīvnieku nošāva.

Tiesa arī nolēma piedzīt no apsūdzētā par labu suņa īpašniekam morālā kaitējuma kompensāciju 500 eiro apmērā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.