Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgales plānošanas reģions rīko mācības gidiem par baltu vēsturi

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) rīko mācības gidiem par baltu vēsturi, aģentūru LETA informēja ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskais kultūras tūrisma maršruts “Baltu ceļš” Latvijā un Lietuvā esot pazīstams jau vairākus gadus, taču, laikam ritot, pārvērtības vērojamas gan tā apskates objektos, gan tūristiem sniegto pakalpojumu klāstā un ceļošanas paradumos.

Mūsdienīgu tehnoloģiju pieejamība dažādās dzīves jomās sniedzot arī jaunas iespējas baltu sentautu kultūrvēstures un tradīciju izzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. Tāpēc sadarbības partneri no Zemgales, Kurzemes un Ziemeļlietuvas turpina aizpērn sāktā “Interreg V-A” projekta “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana” ieviešanu.

Lai dažādotu sniegtos pakalpojumus un paaugstinātu to kvalitāti, ZPR organizē vairāku dienu mācības topošajiem un esošajiem tūrisma gidiem. Mācības sākuši vairāk nekā 60 interesentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pēdējā laika novitāti maršrutā kļūs jaunā vēstures ekspozīcija Dobeles pils kapelā, bet Tērvetes arheoloģiskajā kompleksā ceļotāji jau novērtējuši koka kāpnes uz pilskalna virsotni, kas izbūvētas, nekaitējot ainavai un pašam pilskalnam, kā arī tuvējās pilsdrupās pabeigtā konservācija. 

Savukārt Mežotnes arheoloģiskajā kompleksā ik pa laikam var vērot uzlabojumus skatu laukumu un pastaigu taku labiekārtojumā, bet tuvējā dievnamā, kura atjaunošanas vērienīgie darbi tuvojas nobeigumam, ceļotājus drīzumā pārsteigs plaša zemgaļu senvēstures ekspozīcija. 

Sēlijā, Jēkabpils novadā, gleznainajā Zvejnieklīcī, kas ir iecienīta kultūras norišu un aktīvās atpūtas vieta, atklāts oriģināls vides objekts – Gliemežnīca, kas, iepretī Sēlpils pilskalnam Daugavā, simbolizē seno sēļu saimniecisko rosību, dzīvesveidu un tradīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību turpinājumā maršruta “Baltu ceļš” gidiem iecerēts sniegt dziļākas zināšanas par Zemgales un Augšzemes pilskalniem kā novadu un zemju administratīviem un kultūrpolitiskiem centriem, par apģērba izgatavošanas tradīcijām un materiāliem, tekstiliju krāsošanu zemgaļu un sēļu apdzīvotās vietās, par bruņojuma evolūciju senajās baltu zemēs, par lauku tūrismu dažādās izpausmēs. 

Nodarbību praktiskajā sadaļā iecerēts pievērsties kāda konkrēta maršruta izstrādei un ekskursijas plānošanai, attālināti ciemoties Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna ziedi”, Jelgavas novada uzņēmējas Lolitas Duges “Piparmētru namiņā” un Dobeles pilī.

Projekta ieviešana ilgs līdz 31.maijam, tā kopējais finansējums ir 869 689 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 739 235,65 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: ZPR; pilis.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.