Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgales reģiona mācību iestādes savāc pārstrādei 95,573 tonnas makulatūras, izcīnot godalgu valsts mērogā

Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona. Piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērnu no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 75 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 95,573 tonnas makulatūras. Pērses sākumskola izcīnīja 1. vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras apjoma, rēķinot uz vienu izglītības iestādes audzēkni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” tiek rīkots jau 18. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. “Izlietotā iepakojuma, tostarp makulatūras, dalīta vākšana valsts mērogā pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Tomēr, paralēli esošajai infrastruktūrai, ik gadu kampaņa “Tīrai Latvijai” pārstrādei pienes simtiem tonnu nevajadzīgu papīru un kartonu, uzskatāmi demonstrējot, ka šīm otrreizējām izejvielām joprojām ir jāmeklē alternatīvi savākšanas avoti,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

“Lai arī šķiet, ka dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr mūsu rīkotie konkursi parāda, ka, pat, strādājot attālināti, mācoties no mājām, visu darot elektroniski, sabiedrība tik un tā rada simtiem tonnu papīra un kartona atkritumu. Tāpēc mēs nevaram aizmirst par atkritumu šķirošanas nozīmi, un pārstrādē jānogādā katra izlasītā avīze, tukšais papīra maiss vai kartona kaste – jo tas ir izejmateriāls kam jaunam,” uzsver L. Kubliņa.

Visvairāk makulatūras Zemgales reģionā šogad savāca bērni no Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Dartija”, kuri pārstrādei nogādāja 4,376 tonnas makulatūras. Skolēni no Ozolnieku vidusskolas pārstrādei nodeva 4 tonnas makulatūras, savukārt Jelgavas privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Pūčuks” audzēkņi ir trešie labākie makulatūras vācēji Zemgalē, savācot 3,786 tonnas makulatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rēķinot, cik daudz nevajadzīgu papīru vidēji ir savācis katrs mācību iestādes audzēknis, Zemgales reģionā pārliecinoši līderos izvirzījušies Pērses sākumskolas skolēni. Vidēji katrs Pērses sākumskolas audzēknis pārstrādei nogādājis 234 kg makulatūras, kas ir ne tikai labākais rezultāts Zemgalē, bet arī izcīnīta pirmā vieta visā valsts mērogā. Turklāt šogad Pērses sākumskolas audzēkņiem ir izdevies savu rezultātu uzlabot vairāk nekā divas reizes, salīdzinot ar pērnā gada sasniegumiem (pagājušajā mācību gadā Pērses sākumskolas skolēni vidēji katrs savāca 100,29 kg makulatūras). Seces pagasta pamatskolas audzēkņi katrs vidēji ir savācis un nodevis pārstrādei 38,67 kg makulatūras. Savukārt Zālītes speciālās pamatskolas audzēkņi vidēji katrs savāca 37,61 kg makulatūras.

Aktīvākais novads makulatūras vākšanā Zemgalē jau vairākus gadus pēc kārtas ir Jelgavas novads. Piedaloties 19 izglītības iestādēm no Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada, pārstrādei nogādātas 21,446 tonnas makulatūras. Aktīvākās mācību iestādes no Jelgavas novada ir Jelgavas privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Pūčuks” ar savāktām 3,786 tonnām makulatūras, Aizupes pamatskola, kuras audzēkņi savākuši 3,72 tonnas makulatūras, Elejas vidusskola ar savāktām 2,8 tonnām makulatūras.

Labi sasniegumi makulatūras vākšanā arī Bauskas pilsētas un novada mācību iestādēm. Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”, piedaloties 12 mācību iestādēm no Bauskas novada, savāktas 11,639 tonnas makulatūras. Lielāko pienesumu novadā sniedza Īslīces pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 2,07 tonnas makulatūras. Savukārt Uzvaras vidusskolas audzēkņi savāca un pārstrādei nogādāja 1,9 tonnas makulatūras. Bauskas pilsētas pamatskolas skolēni savāca 1,513 tonnas makulatūras, bet Pamūšas speciālās pamatskolas audzēkņi pārstrādei nodeva 1,2 tonnas makulatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas novada 4 mācību iestādes pārstrādei nogādāja 8,894 tonnas makulatūras. Aktīvākās no tām – Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Dartija”, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 4,376 tonnas makulatūras., Zālītes speciālā pamatskola ar savāktām 2,52 tonnām makulatūras, un Iecavas pamatskola, kuras audzēkņi savāca 1,403 tonnas nevajadzīgu papīru un kartonu.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” rīkoja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, “Lautus Vide” PS, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Tirgotāju asociāciju. Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami vietnē www.tirailatvijai.lv.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.