Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ziemassvētku balle Jelgavas pilī – 17. decembrī; sākas biļešu tirdzniecība

Pēc divu gadu pārtraukuma 17. decembrī pulksten 20 Jelgavas pilī notiks tradicionālā Ziemassvētku balle, kas 34. reizi jelgavniekus un viesus priecēs ar plašu svētku programmu. Šodien, 17. novembrī, sākas biļešu tirdzniecība – ieejas kartes var iegādāties Jelgavas pils muzejā (darbdienās no pulksten 9 līdz 16.30) un “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baudīt neaizmirstamu svētku gaisotni Ziemassvētku ballē Jelgavas pilī ielūdz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sešās svētku zālēs muzicēs bijušie un esošie jelgavnieki, tie, kuri ar sirds piederību bijuši un ir neatņemama balles daļa. 

Jelgavas pils Ziemassvētku balle tiks atklāta LBTU aulā ar polonēzi un universitātes rektores Irinas Pilveres uzrunu pirms lielās egles iedegšanas. Pēc tam būs Latvijas Nacionālās operas (LNO) solistes soprāna Ingas Šļubovskas priekšnesums. Turpinājumā skanēs Jelgavas bigbenda elegantā balles mūzika Raita Ašmaņa vadībā ar solistiem Aiju Vītoliņu un Mārtiņu Kanteru. Tāpat aulā dejotgribētājus priecēs jelgavnieki “Tirkizband” ar lielisku deju mūziku visas nakts garumā.

Ar kamerkoncertiem koncertzālē uzstāsies LNO solisti soprāns I.Šļubovska un tenors Raimonds Bramanis, kā arī operas trio – Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells) un Ilze Ozoliņa (klavieres). Mākslinieki izdziedās ārijas no pasaulslavenām operām, bet instrumentālais trio klausītājus aicinās baudīt latviešu un pasaules kino mūzikas pērles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejot varēs ne tikai aulā, bet arī vītņu kāpņu vestibilā, kur uz tikšanos aizrautīgus balles dejotājus aicinās grupas “Pētersons Bend” un “Los Pulidos”, bet Mazajā deju zālē visus iekustinās grupa “Tandēms trijatā”. Neiztrūkstoši dejas notiks arī publikas iemīļotajā cokolstāva Spoguļzālē, kur spēlēs Ēriks Palkavnieks un muzikālā apvienība “A’ pie mums Jelgavā”. Sudraba zālē baudīt relaksētu noskaņu pie galdiņiem varēs, klausoties klavieru un akordeona improvizācijas.

Balli papildinās dažādas svētku izklaides – viesi varēs rotāt piparkūkas, zīlēt nākotni, liet laimes, uzņemt momentfoto vai skaistu salonfoto, kā arī iesaistīties citās radošās izpausmēs. Muzeja zālē priecēs topošo pārtikas tehnologu veidota piparkūku izstāde.

Pils gaiteņos darbosies kafejnīcas ar iespēju iegādāties atspirdzinošus dzērienus un uzkodas, bet cokolstāvā varēs baudīt arī silto ēdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pils Ziemassvētku balles ieejas kartes cena vienai personai ir 45 eiro. Ieejas kartes no 17. novembra var iegādāties Jelgavas pils muzejā (darbdienās no pulksten 9 līdz 16.30), kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp Jelgavas kultūras namā, un internetā. Kolektīvu pieteikumi un biļešu rezervācija iespējama, zvanot pa tālruni 26498504.

Balle tiek ieturēta akadēmiskā garā un pils romantiski senatnīgā gaisotnē. Ieeja – tikai vakartērpos: kungiem – tumšs uzvalks, dāmām – garā vakarkleita.

Foto: LBTU

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.