Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ZRKAC sarūpējis jaunu metodisko materiālu sākumskolas skolotājiem

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) izdevis jaunu metodisko materiālu sākumskolas skolotājiem – “Mēness laternā un ausu sildītāji”. Elektroniski tas ir pieejams metodisko materiālu krātuvē www.metodiskiedargumi.lv, bet drukātā veidā – ZRKAC metodiskajā bibliotēkā un Jelgavas Pilsētas bibliotēkā. 30. novembrī iecerēta jaunā materiāla prezentācija skolotājiem, informē ZRKAC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Metodiskais materiāls “Mēness laternā un ausu sildītāji” ir Eiropas dabaszinātņu skolotāju asociācijas “Science on Stage” jeb “Zinātne uz skatuves” izveidots mācību materiāls, ko ZRKAC speciālisti ir sagatavojuši latviešu valodā. “Tas ir aprakstu krājums par Eiropas zinātniekiem un izgudrotājiem ar praktiskiem uzdevumiem, lai pilnveidotu skolēnu valodas un pētnieciskās prasmes sākumskolas posmā,” skaidro ZRKAC, norādot, ka tulkotais aprakstu krājums piedāvā iepazīties ar konkrētu zinātnieku biogrāfiju.

Skolēni uzzina, kā un kāpēc šie cilvēki savas darba gaitas ir saistījuši ar dabaszinātnēm, savukārt šo informāciju papildinošie uzdevumi veidoti tā, lai skolotāji darbotos kopā ar skolēniem, izzinot dabas parādības un veicot eksperimentus, kas saistīti ar katra zinātnieka pētāmo jomu. Šādā veidā – ieinteresējot tēmā un ar aizrautību veicot uzdevumus – skolēniem tiek raisīta interese par dabaszinātnēm un tehnoloģijām un vienlaikus nodrošināta patstāvīga mācīšanās un valodas prasmju pilnveide.

Viens no svarīgākajiem mērķiem sākumskolas posmā ir uzlabot bērna valodas prasmes un spēju sazināties. Valoda ir arī līdzeklis pasaules izzināšanai un sevis izpratnei, kā arī ideju apmaiņai ar citiem. Īstenojot izziņā balstītu mācību procesu sākumskolas klasēs, skolēni gūst pieredzi, kā viņi var apvienot praktiskās aktivitātes, sensoro pieredzi un valodā balstītu lēmumu formulēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

30. novembrī metodiskajā seminārā sākumskolas pedagogiem ZRKAC notiks materiāla “Mēness laternā un ausu sildītāji” prezentācija, lai iepazīstinātu ar tā izmantošanas iespējām gan valodas prasmju attīstīšanā, gan pētnieciskajā darbībā.

Jau šobrīd ar materiālu elektroniski var iepazīties vietnē www.metodiskiedargumi.lv, bet drukātā veidā tas pieejams ZRKAC metodiskajā bibliotēkā un Jelgavas Pilsētas bibliotēkā.

Foto: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.