Vēl pirms telefonakcijas ar Jelgavas dabas gāzes apgādes rajona atbildīgajiem darbiniekiem vairāki jelgavnieki, kuru mājās ir centrālā apkure, izteica vēlēšanos pāriet uz lētāko gāzes apkuri.
Vēl pirms telefonakcijas ar Jelgavas dabas gāzes apgādes rajona atbildīgajiem darbiniekiem vairāki jelgavnieki, kuru mājās ir centrālā apkure, izteica vēlēšanos pāriet uz lētāko gāzes apkuri. To gan negrib pieļaut Siltumtīklu uzņēmums un pilsētas pašvaldība.
Tiek apgalvots, ka masveidīga pieprasījuma gadījumā pilsētā būs nepieciešama
arī gāzes trašu rekonstrukcija. Tāpēc iedzīvotāji grib zināt, vai tā tas tiešām ir.
Gāzes uzņēmuma vadītājs Timurs Čakšs un galvenais inženieris Jānis Kurcišs apliecināja, ka tā varētu būt, jo daudzstāvu namos gāzes tīkli lielākoties būvēti sadzīves vajadzībām (plītīm). Vienīgi pēc padomju laika normatīviem aprēķini tika veikti ar pieckāršu rezervi. Uz šīs rezerves rēķina pagaidām tiek nodrošinātas arī apkures iespējas. Bet ilgi tā nenotiks, nāksies izbūvēt atsevišķus tīklus, un tas gāzes apkures ierīkošanas izmaksas sadārdzinās.
Taču kopumā vidējā spiediena gāzes vadu pietiek, lai nodrošinātu pilsētas vajadzības arī apkures gadījumā, un nav tā, ka jāpārveido visa sistēma. Būs jābūvē jauni atzari. Noteikta patērētāju skaita un patēriņa apjoma gadījumā iespējamas arī «Latvijas gāzes» investīcijas. Bet tas ir atsevišķs jautājums, ko šobrīd gāzes apgādes rajona darbinieki nebija tiesīgi iztirzāt. Taču varianti ir un par tiem acīmredzot domā.
Abonenti, kas gāzi izmanto arī apkurei, skaita ziņā nav vislielākā patērētāju grupa. No vairāk nekā 18140 abonentiem gāzes apkure pagaidām ierīkota ap 2100 privātmājās un gandrīz 80 pilsētas un rajona dzīvokļos. Lielākoties atsevišķa apkure ir dzīvokļos, jo daudzdzīvokļu mājas vienai sekcijai kopīgu apkuri vairs neierīko. Tiesa, apkures pārveidošana dzīvoklī nav tik vienkārša.
Taču entuziastiem, kas savos mitekļos jau bija paspējuši samontēt gāzes apkures ierīces, to demontēšana netika uzspiesta, un iekārtu turpmākā ekspluatācija tika atļauta.
Gāzes uzņēmuma darbinieki par pareizāko risinājumu tomēr atzīst visas mājas gāzes apkuri, izmantojot konteinertipa gāzes katlumājas.
Pilsētas apstākļos tas varētu būt sarežģīti, taču laukiem tas būtu īsti piemēroti. Cenu pagasta «Brankās», pateicoties kādas iemītnieces enerģijai, šoziem viena daudzstāvu māja jau ir tikusi pie savas konteinertipa katlumājas un autonomas apkures. Savukārt Līvbērzes pagastā tā apsilda visus pagasta centra daudzstāvu namus.
Ja jūs šī lieta ir ieinteresējusi, gāzes apgādes rajonā ir pieejama informācija par gāzes apkures ierīkošanas procedūru, aprīkojuma un iekārtu iegādi, darbu veicējiem, izmaksām un citām lietām. Taču par noteicošo sekmīga galarezultāta sasniegšanai gāzes saimniecības pārstāvji atzīst apsviedīgu un enerģisku cilvēku, kas uzņemtos «bīdītāja» funkcijas.