Ceturtdiena, 12. marts
Aija, Aiva, Aivis
weather-icon
+6° C, vējš 1.34 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Līdz zeltam trīs soļi

Sestdiena Rīgas Volejbola skolas zālē, kad «Jelgava/LU» trīs setos pārliecinoši apspēlēja savas tradicionāli sīvākās konkurentes  SVK «Rīga» volejbolistes, kļuva skaidrs, ka Latvijas virslīgas regulārajā turnīrā jelgavniecēm arī šogad nodrošināta pirmā vieta. Ar «Rīgas» klubu būs jātiekas arī superfināla sērijā, kas sāksies jau ceturtdien

Pēc uzvaras Rīgas posma pirmajā spēlē, kad «Jelgava/LU» ar 3:1 (25:17, 25:19, 22:25, 25:14) pārspēja «Ropaži/MSĢ» volejbolistes, kļuva skaidrs, ka superfinālā par pirmo vietu tiksies «Jelgava/LU» un SVK «Rīga». Pirmā vieta regulārajā čempionātā nodrošina sava laukuma priekšrocības finālā, kas sērijā līdz trim uzvarām nav mazsvarīgi, tomēr sestdienas pārliecinošajam panākumam pār «Rīgu» ir arī psiholoģiska nozīme, ko pēc spēles apstiprināja jelgavnieču treneris Jānis Leitis.«Komanda bija ļoti savākta, panākumu atslēga šodien bija laba pretinieču servju uzņemšana un pašu serves – šajā elementā, šķiet, šodien nekļūdījāmies ne reizi,» lēsa J.Leitis.Sestdienas spēlei labāk koncentrējušās šķita viešņas, mājinieces sākumā pieļāva vairākas kļūdas, un pie rezultāta 1:4 SVK «Rīga» treneris Guntis Lazda spiests pieprasīt pirmo pusminūtes pārtraukumu. Mirkli vēlāk iedzinēju lomā jau «Jelgava/LU» – 7:10. Trenera J.Leiša mudinātas, jelgavnieces lielāku uzmanību sāka veltīt blokam un aizsardzībai un vadību izdevās atkarot. Arī seta turpinājumā pārmaiņus vadībā atradās te viena, te otra komanda. Saspringtā galotnē jelgavnieces uzvarēja ar 27:25. Pirmais sets arī izrādījās izšķirošais, jo mača turpinājumā «Jelgava/LU» komandas uzvara īpašas šaubas neradīja – 25:19 un 25:18.Panākumu svarīgajā spēlē kaldināja Ance Auziņa, Līga Upīte, Agnese Ivanova, Marita Leja, Inguna Minusa, Līga Lejiņa, libero Aleksandra Tihovska. Trešajā setā spēlē iesaistījās arī Jana Jaudzema, setu galotnēs epizodiski laukumā parādījās Dace Ieviņa.Svētdien «Jelgava/LU» ar 3:0 (18; 14; 16) pārspēja Daugavpils «Ezerzemi». Daugavpilietes pie savas vienīgās uzvaras tika dienu iepriekš, kad ar 3:2 pieveica «Ropaži/MSĢ» volejbolistes. Posma noslēgumā murjānietes trīs setos pieveica «Rīgu».Regulārā čempionāta noslēgumā pēc 12 spēlēm ar 32 punktiem vadībā «Jelgava/LU». Seko SVK «Rīga» – 21, «Ropaži/MSĢ» – 17, «Ezerzeme» – 2 punkti.Kā informēja «Jelgava/LU» treneris J.Leitis, pirmā finālspēle ar SVK «Rīga» notiks 18. martā pulksten 18.30 «Arkādijas» sporta kompleksā Rīgā. Otrās spēles, kas 19. martā jāorganizē «Rīgas» klubam, norises laiks un vieta vēl tiek precizēti.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.