Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 2.47 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Divas atšķirīgas dienas

Latvijas čempionāta otrajā finālspēlē sestdien Ozolniekos mājinieki ar 0:3 piekāpās «Lāse-R/Rīga» komandai, ļaujot pretiniekam izlīdzināt rezultātu sērijā, bet svētdien Olimpiskā centra zālē pulcējušos līdzjutēju un arī daudzo TV skatītāju priekšā skaistā trīs setu spēlē izcīnīja uzvaru

Tādējādi Ozolnieku volejbolisti finālmaču sērijā līdz trīs uzvarām ir 2:1 vadībā (14. aprīlī uzvarēts ar 3:2) un gatavojas nākamajā spēlē trešdienas vakarā pulksten 19 uzņemt «Lāsi» savās mājās.Sestdien – 0:3Katrā no trim setiem, kas beidzās ar 26:28, 23:25 un 20:25 mājinieki gan bija arī vadībā, tomēr kopējais pārsvars diemžēl bija pretinieka pusē.Pirmajā setā «ozīši» vadības grožus izlaida no rokām īsi pirms pirmā tehniskā pārtraukuma un nonāca iedzinēju lomā, taču spēja to godam noturēt un īsi pirms beigām pat panākt 23:22 savā labā. Tomēr galotne izvērtās garāka, nekā bija cerēts, – sīva duelēšanās starp  Tomasu Kalniņu rīdzinieku pusē un Romanu Saušu «ozīšu» rindās turpinājās līdz 26:26, tad Kalniņam izdevās pārspēt mūsējo bloku, bet Sauša gudrais atbildes gājiens pa diagonāli diemžēl izlidoja autā.Otrajā setā mūsējie tika pie vadības pēc 10:10. Tad sekoja vairākas veiksmīga bloka epizodes un «Lāses» pirmais pusminūtes pārtraukums, pēc kura atkal spēle ritēja līdzīgi un katrs punkts nāca sūrā darbā kā uzbrukumā, tā aizsardzībā, jo īpaši blokā. Pēc 21:21 mūsējie diemžēl kļūdījās pāris serves uzņemšanas epizodēs, un tas faktiski arī izšķīra iznākumu.Trešā seta vidusdaļā labi sākušos mājiniekus pāris trīs reižu apturēja «Lāses» bloks, un kopā ar pārliecību zaudētos punktus līdz beigām vairs neizdevās atgūt.Svētdien – 3:0Atšķirībā no diviem iepriekšējiem mačiem šoreiz jau pirmajā setā kļuva skaidrs, ka galvenā loma uzticēta pirmajam tempam – Raimonds Vilmanis vienu pēc otra guva punktus gan uzbrukumā, gan blokā. Viltīgi sitieni pāri pretinieku bloka pirkstu galiem padevās Rolandam Ozoliņam. Ar spēcīgu un pārsvarā precīzu gremdservi izcēlās R.Saušs un Andrejs Jamrovskis. Tiesa, pāris serves mūsējiem aizķērās tīklā, taču «Lāsei» kļūdu sakrājās krietni vairāk, un galarezultātā 25:16.Otrais sets sākās tikpat apņēmīgā noskaņojumā. Vidusdaļā gan iniciatīva nonāca «Lāses» rokās, taču ne uz ilgu laiku – pēc 8:11 «ozīši» drīz vien izlīdzināja rezultātu (13:13), un kārtējais Vilmaņa rezultatīvais bloks atkal izvirzīja komandu vadībā, kas vairs netika atdota (25:21).Trešā seta pirmajā tehniskajā pārtraukumā «Lāse» devās ar cerīgāku skatu (8:5 rīdzinieku labā), taču «ozīšu» sīkstums bija noturīgs. 10:10, un pēc tam atkal Ozolnieku volejbolisti pāris punktu priekšā. Pašā galotnē vēl pretinieka izlīdzinātais rezultāts (21:21 un 23:23) tomēr vairāk izskatījās pēc izmisīgiem centieniem, un pēdējos divus punktus jau «ozīšiem» piespēlēja «Lāses» kļūdas (25:23). «Nevaru izcelt atsevišķus elementus, šodien mēs bijām spēcīgāki kopumā,» pēc mača sacīja dienas favorīts  R.Vilmanis. Izteikumos par savu veikumu viņš bija lakonisks: «Ivo man uzticējās.» Neapšaubāmi svētdienas panākumā komandas kapteiņa, saspēles vadītāja Ivo Baranovska nopelns bija liels – kā ātrā un pretiniekam grūti atšifrējamā bumbu sadalē, tā blokā un aizsardzībā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.