Trešdiena, 14. janvāris
Roberts, Roberta, Raitis, Raits
weather-icon
+-12° C, vējš 0.89 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Polderu zemju īpašniekiem nodokli nepalielinās

Polderu būves uzturēs kārtībā valsts, nevis šo zemju īpašnieki, kā to sākotnēji paredzēja grozījumi meliorācijas likumā, ziņo Db.lv.

Līdz šim par polderu sūkņu staciju un inženiertehnisko būvju uzturēšanu maksāja pašvaldība, taču tika pieļauta iespēja, ka tās turpmāk vajadzēs finansēt šo teritoriju īpašniekiem. Šobrīd Saeimā iesniegtajā likumprojektā par meliorāciju, kas varētu stāties spēkā 1. jūlijā, ir izdarītas korekcijas, kas paredz: polderu būves jāuztur kārtībā par valsts naudu, līdz ar to šo zemju īpašnieki var atviegloti nopūsties – sūkņu stacijas viņiem nevajadzēs finansēt, arī nodokļu slogs viņiem nepieaugs. DB jau rakstīja, ka meliorācijas likuma grozījumi paredzēja noteikt, ka par šīm teritorijām atbild šo zemju īpašnieki vai tiesiskie valdītāji. Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs pauda bažas, ka Valsts kontrole varētu pašvaldībai pārmest naudas izšķērdēšanu, ja netiks risināts jautājums par zemes īpašnieku iesaistīšanu šo būvju finansēšanā. Līdz ar to Rīgas dome bija uzdevusi Mājokļu un vides departamentam līdz 15. jūnijam noskaidrot šo zemju īpašniekus, pieļaujot, ka šīm personām nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) būs jāmaksā lielāks nekā līdz šim, jo, iespējams, aprēķināto summu par būvju uzturēšanu pieskaitīs NĪN. Departaments noskaidrojis, ka no diviem Rīgas pilsētā esošiem polderiem, tikai viens – Spilves polderis, kas nodots ekspluatācijā 1964.gadā, un tā kopēja platība ir 954,6 ha, ar sūkņu staciju Kleistu ielā 48D – ir reāli izmantojams. Departaments informē, ka poldera zeme pieder 107 īpašniekiem.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.