Svētdiena, 5. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
weather-icon
+3° C, vējš 2.24 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Mixeri» neaizliedz sev neko

Pasākuma «Latvijas ierakstu kompāniju gada balva ’97» laikā visi uzzinājām, ka tā brīža pašmāju deju mūzikas grupa nr. 1 ir «Mixeri».

Pasākuma «Latvijas ierakstu kompāniju gada balva ’97» laikā visi uzzinājām, ka tā brīža pašmāju deju mūzikas grupa nr. 1 ir «Mixeri».
Šogad atskatoties uz 1998. gada muzikālajiem sasniegumiem, «Mixeru» izpildītā dziesma «Esi reāls» sīvā konkurencē kļuva par astoto populārāko Latvijas radiohītu, bet īsi pirms Ziemassvētkiem ieskaņotā «Gaidu tevi šajā naktī» ierindojās pagājušā gada labāko deju dziesmu pirmajā pieciniekā.
Nākamais solis grupas daiļradē saistās ar jauna ierakstu albuma iznākšanu, jo dziedoši dejojošā četrotne – Raivo Andersons, Edgars Rubenis, Jānis Kalniņš un Uldis Zīle – sevišķi bieži sākuši lietot frāzi «Neaizliedz sev neko». Tas tādēļ, ka tā saucas viena no «Mixeru» jaunajām dziesmām un grupas jaunais albums.
«Neaizliedz sev neko» – vai tā nav visatļautība?
Jānis: – Šajā dziesmā ir arī par lietām, ko nevajadzētu mēģināt, lai pēc tam nav sev pašam jāpārmet. Nav jau tik traki – ap mums visiem ir tik daudz interesanta un saistoša, ka grēks būtu to neizmēģināt. Es, piemēram, vēlētos izbaudīt uz savas ādas sajūtas, kas rodas, lēcot ar izpletni.
Raivo: – Katru dienu vajadzētu kaut ko tādu, kas ar tevi notiek pirmo reizi. Tā varētu būt kaut vai vaboļu zupa pusdienās. Negaršos – nu, «štrunts» –, bet es to vismaz būšu pamēģinājis. Būs ko atcerēties.
Kādas ir tās lietas, ko neesat sev aizlieguši, strādājot pie sava jaunā albuma?
Edgars: – Pirmkārt, «Mixeru» jaunajam albumam, manā skatījumā, ir «super» dizains. Tā nav aiz kasetes vai diska aizbāzta parasta lapele. Ir daudz fotogrāfiju, visu dziesmu teksti un vēl kas īpašs … Otrkārt, koncertiem ir sarūpēts daudz jaunu tērpu – būsim savādāki nekā pagājušajā gadā.
Esmu ievērojis, ka daudzas Latvijā populāras grupas savus albumus cenšas izdot rudenī. «Mixeri» šo tradīciju neievēro.
Uldis: – Mēs to ievērojām, izdodot mūsu pirmo albumu, bet šobrīd tradīcijas ir mainījušās. Neko sev neliedzam – arī izdot disku gada sākumā.
Jānis: – Man šķiet, ka marts ir īstais laiks. Visi mostas no ziemas miega. Ko viņi pamodušies redz? Protams, «Mixerus», kas visiem saka «Labrīt!» un aicina izkustēties jaunas mūzikas pavadījumā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.