Piektdiena, 16. janvāris
Lidija, Lida
weather-icon
+-11° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Eurostat»: Latvijā janvārī bijusi sestā augstākā gada inflācija ES valstu vidū

Latvijā janvārī bijusi sestā augstākā gada inflācija Eiropas Savienības (ES) valstu vidū, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

Patēriņa cenas 2011.gada janvārī salīdzinājumā ar 2010.gada pirmo mēnesi Latvijā pieauga par 3,5%. Vēl straujāka inflācija nekā mūsu valstī minētajā periodā bija Portugālē (+3,6%), Ungārijā un Lielbritānijā (+4% abās valstīs), Grieķijā (+4,9%), Igaunijā (+5,1%) un Rumānijā (+7%).Lietuvā gada inflācija janvārī sasniedza 2,8%.Zemākā gada inflācija reģistrēta Īrijā (+0,2%) un Zviedrijā (+1,4%).Savukārt zemākā 12 mēnešu inflācija janvārī fiksēta Īrijā (-1,4%), Latvijā (-0,7%) un Slovākijā (+1%), bet augstākā Rumānijā (+6,2%), Grieķijā (+4,9%) un Ungārijā (+4,5%).Visā ES gada inflācija janvārī bija 2,7% – tāda pati kā decembrī. Eiro zonā vien inflācija janvārī pieauga līdz 2,3% pretstatā 2,2% decembrī. Inflācija eiro zonā janvārī pārsniedza Eiropas Centrālās bankas noteikto 2% limitu otro mēnesi pēc kārtas.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.