Trešdiena, 21. janvāris
Agnese, Agnija, Agne
weather-icon
+-7° C, vējš 2.09 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

FOTO: Profesionālo skolu audzēkņi rāda meistarstiķus

Jelgavā ieradušies aptuveni pusotrs tūkstotis jauniešu no visas Latvijas, lai Amatnieku svētkos rādītu savu varēšanu dažādās profesijās un priecētu klātesošos ar pašdarbības kolektīvu priekšnesumiem. Svētkos, kas ceturtdien sākās Hercoga Jēkaba laukumā, bet noslēgsies piektdien ar gājienu un koncertu kultūras namā, piedalās arī Jelgavas Amatu un Amatniecības vidusskolas un Zaļenieku arodvidusskola.

Profesionālo izglītības iestāžu Amatnieku svētki, ko organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām un skolām, šogad notiek desmito reizi. To motīvs ir «Labs amats – nākotnes pamats», kas tiek izspēlēts 20. un 30. gadu stilā. Vienpadsmit sagatavotajās prezentācijas teltīs Hercoga Jēkaba laukumā viesus sagaida saimnieki un saimnieces, kas mudina klātesošos iemēģināt savu roku dažādos amatos, piemēram, kokapstrādē, friziermākslā, ēdienu gatavošanā, metālapstrādē un automehānikā. Svētkos risinās arī dažādi konkursi, atrakcijas, koncerti un meistarstiķi.   «Šis ir liels notikums Latvijas profesionālās izglītības dzīvē, jo te pulcējas reģionu skašu finālisti. Viņu vidū ir arī mūsu skola,» gandarīta Jelgavas Amatniecības vidusskolas direktore Janīna Rudzīte, kuras vadītā iestāde aktīvi iesaistījusies svētku organizēšanā. Amatniecības vidusskola pasākumā prezentē automehāniķa, apdares darbu tehniķa, mēbeļu galdnieka un viesmīļa profesijas, kā arī jauno iespēju no nākamā mācību gada apgūt ēku iekšējo komunikāciju montāžas un apkalpošanas specialitāti.  Koncertos piedalās arī izglītības iestādes jauniešu koris, līnijdejotāji un vokālā ansambļa solisti.20.maijā jauno amatnieku prezentācijas un meistarstiķu programmas Hercoga Jēkaba laukumā norisināsies no pulksten 11 – 14. Savukārt pulksten 16 no Jelgavas Amatu vidusskolas sāksies svētku dalībnieku gājiens līdz kultūras kultūras namam, kur paredzēts lielkoncerts. Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi Jelgavā izmitināti Amatniecības vidusskolā, 3. un 4. pamatskolā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.