Otrdiena, 5. maijs
Ģirts, Ģederts
weather-icon
+8° C, vējš 2.02 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Gatavos un apkalpos

«Esam ieguvuši brīnišķīgus teorijas kabinetus un pārtikas ražošanas darbnīcu. Tajā pamatīgi uzlabota ventilācija, iekārtotas jaunas darba vietas ar koka virsmām. Mācību apstākļi kļuvuši daudz profesionālāki,» par Jelgavas Amatu vidusskolā veikto rekonstrukciju gandarīta maizes un miltu konditorejas izstrādājumu specialitātes pasniedzēja Gunta Briede. Projekta laikā izglītības iestādē izremontēta arī metālapstrādes atslēdznieku darbnīca un izveidota ēdienu degustācijas zāle.

Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Jelgavas Domes līdzfinansētā Amatu vidusskolas rekonstrukcijas projekta laikā par 333 tūkstošiem latu veikta arī dabaszinātņu kabinetu un datorklases renovācija. Izveidota bibliotēka un lasītava, izremontēts metālapstrādes atslēdznieku rasēšanas kabinets. Iegādāti darbgaldi, instrumenti, virtuves aprīkojums, mēbeles, datortehnika un cits aprīkojums, ko audzēkņi pakāpeniski sāks lietot no nākamās nedēļas. Būvdarbu līgums tika noslēgts ar SIA «Latvijas energoceltnieks». Projekta īstenošanas termiņš ir 2011. gada 31. decembris.   Sadarbība ar Franciju nes augļusJelgavas Amatu vidusskola īpaši lepojas ar jauno degustācijas zāli. Vakar tā tika atklāta, klātesot Francijas vēstniecības Latvijā, Ruelmalmezonas un Jelgavas pašvaldību, kā arī sadarbības skolu Francijā, Itālijā un Lietuvā pārstāvjiem un citiem augstiem viesiem. Drīzumā pavārmākslas un viesu apkalpošanas prasmes tur varēs praktizēt maizes un miltu konditorejas izstrādājumu un pavāru specialitātes 2. un 3. kursa audzēkņi.Izglītības iestādes direktore Edīte Bišere stāsta, ka ideja izveidot degustācijas zāli, kāda sastopama daudzās Eiropas profesionālajās izglītības iestādēs un kurā topošie pavārmākslas speciālisti, apkalpojot klientus, var praksē izmantot apgūtās prasmes, radās 2007. gadā līdz ar Jelgavas un Ruelmalmezonas noslēgto sadraudzību. Tā rezultātā Jelgavas Amatu vidusskolai izveidojās cieša sadarbība ar pavāru uzņēmēju Bruno Šaperonu. Dažādu ES līdzfinansētu projektu laikā viņš palīdzējis organizēt audzēkņu prakses iespējas Francijā, skolēnu un pedagogu apmaiņas vizītes un sadarbību ar līdzīga profila izglītības iestādēm Ruelmalmezonā. «Šis ir sekmīgu kontaktu noslēgums starp divām pašvaldībām. Īpaši veiksmīga sadarbība izveidojusies izglītības jomā,» gandarīta Francijas vēstniece Latvijā Šantāla Puarē. Jāpiebilst, ka Jelgavas Amatu vidusskola plāno attīstīt sadarbību ar Francijas skolām arī metālapstrādē.Atgriežas ierastā ritmāDecembrī noslēgsies arī Jelgavas Amatu vidusskolas siltināšanas projekts, ko par 212,3 tūkstošiem latu īsteno uzņēmums «Latvijas energoceltnieks». Lielākoties abu projektu darbi ir pabeigti, kas no pirmdienas izglītības iestādes darbam ļaus atgriezties ierastā ritmā. Līdz šim mācības tika organizētas gan Amatu vidusskolā, gan Jelgavas 1. ģimnāzijā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.