Piektdiena, 23. janvāris
Grieta, Strauta, Rebeka
weather-icon
+-9° C, vējš 2.15 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Par zīmītes neizlikšanu auto logā – 20 latu sods

Jelgavas Pašvaldības policija, atsaucoties uz kādas jelgavnieces pieredzi, kas, novietojot automašīnu stāvlaukumā ar papildzīmi «Stāvēšanas ilgums», nav atstājusi zīmīti ar auto atstāšanas laiku, informē, ka par šādu pārkāpumu paredzēts 20 latu sods. Policija skaidro – sods jau ir noteikts likumā, tāpēc pat tad, ja pārkāpums izdarīts pirmo reizi, mīkstināt to nav iespējams.

Kāda jelgavniece šodien zz.lv redakcijā pastāstīja, ka pulksten 12.45 novietojusi automašīnu pie veikala «Euroskor» Lielajā ielā, kur braucamo var atstāt uz stundu. Viņai mašīnā nav bijis pildspalvas, tāpēc zīmīti logā ievietojusi nav. Taču, atgriežoties pie auto pulksten 13.05, logā bijis «plāksteris» ar 20 latu sodu. Viņa savu vainu atzīst, taču nesaprot, kāpēc sods ir tik liels.Jelgavas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste-juriste Sandra Reksce skaidro, ka likumdevējs Administratīvo pārkāpumu kodeksā par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu ir noteicis nemainīgus, konkrētus naudas sodus, lēmuma pieņēmējam nav iespējams soda apmēru samazināt, kā to bieži vien lūdz pārkāpēji. Viņa arī atgādina, ka, ja stāvlaukumā ir papildzīme «Stāvēšanas ilgums», vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, auto salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots. Šādi stāvlaukumi ir veidoti, lai pēc iespējas plašākam transportlīdzekļu vadītāju lokam būtu iespējams izmantot stāvvietu un, lai netiktu novietotas uz neierobežotu laiku vienas un tās pašas automašīnas. «Ceļu satiksmes noteikumos nav noteikts, kādas formas norādei jābūt automašīnas salonā pie priekšējā stikla, tādējādi transportlīdzekļa vadītājs var izvēlēties jebkuru saprotamu informācijas norādes veidu par transportlīdzekļa novietošanas stāvvietā laiku,» S.Reksce skaidro. Minētajā gadījumā, pārkāpjot noteikumus, transportlīdzekļa šoferim uzliekams naudas sods 20 latu apmērā.Jelgavas pilsētā automašīnu stāvvietas ar laika ierobežojumu lielākoties ir pilsētas centrā – Lielajā, Pasta, Svētes, Akadēmijas, Pētera un Mātera ielā.«Jāpiebilst, ka transportlīdzekļu vadītāji dažkārt piemirst to, ka apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi ir noteikti ne tikai ar aizlieguma ceļa zīmēm. Automašīnas nedrīkst novietot arī uz gājēju ietvēm, tuvāk par trīs metriem no nepārtrauktās līnijas vai pretējās brauktuves malas, tuvāk par pieciem metriem no gājēju pārejām, kā arī brauktuvju krustošanās vietās un tuvāk par pieciem metriem no tām. Atstājot automašīnas stāvēšanai, pārliecinieties par to, ka tās netraucē citiem satiksmes dalībniekiem. Šajā gadījumā par noteikumu neievērošanu nāksies šķirties no 30 latiem,» ziņo policijas pārstāve.Tāpat, ja transportlīdzeklis novietots invalīdiem paredzētā un attiecīgi apzīmētā stāvvietā, transportlīdzekļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto invalīdu stāvvietu izmantošanas karte atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumos minētajām prasībām, jo invalīdu apliecība vai invaliditāte kā tāda nedod tiesības novietot automašīnu invalīdu stāvvietā. Šajā gadījumā par noteikumu neievērošanu Administratīvā pārkāpuma kodekss sodu paredz 40 latu apmērā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.