Piektdiena, 1. maijs
Ziedonis
weather-icon
+9° C, vējš 2.11 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Šaurā lauku ceļā pie Rosmes smaga avārija

Nelielā ātrumā, taču ar lielu triecienspēku otrdienas pēcpusdienā uz grants ceļa Vircavas pagastā pie vecās Grīvas skolas sadūrās divas pretimbraucošas automašīnas – degvielas vedējs un pārtikas furgons. Smagi cietuši abi autovadītāji.

Par 1952. gadā dzimušā šofera dzīvību cīnās ārsti Reanimācijas nodaļā Jelgavas slimnīcā, «Ziņām» pastāstīja nodaļas vadītāja Anta Seržāne, bet 1969. gadā dzimušais un smagāk cietušais nogādāts Gaiļezera klīnikā Rīgā. Vieglāk cietis 1979. gadā dzimušais pasažieris, kurš ar sasitumiem un potītes lūzumu ārstējas Jelgavas slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā. Pretimbraucēju pamana pēdējā brīdīKāda nelaimes gadījuma vietā sastaptā Vircavas pagasta iedzīvotāja «Ziņām» teica, ka nelielais līkums astoņu kilometru garajā un pie Grīvas skolas piecus sešus metrus platajā lauku ceļā, kas no Mazlaukiem ved uz Dzirniekiem, autovadītājiem bažas radījis vienmēr. Kokiem un krūmiem noaugusī ceļmala šajā vietā aizsedz skatu. Pretimbraucējus, kaut arī tie gadās reti, pamana pēdējā brīdī. Kāds vīrs piebilda – ne viens vien autovadītājs, braucot no Mazlauku puses, riskanti paļaujoties uz to, ka, visticamāk, pretī jau neviens nenāks, līkumu vairāk ņem pa iekšējo malu, daļēji iebraucot pretējā joslā.Ceļa posms ļoti šaursNegadījumā vietā sastaptie policisti minēja, ka braukšanas joslas neievērošanas dēļ automašīnu sadursme arī notikusi. Policija turpina avārijas tehnisko ekspertīzi. Notikuma vietā izskatījās, ka šaurajā ceļa līkumā, kur divām smagajām automašīnām nav viegli izmainīties, vairāk pretējā pusē atradās no Mazlauku puses braukušais pārtikas furgons. Pie tā riteņiem bija redzamas ap metru garas bremzēšanas pēdas, kas liecina – automašīnas ātrums nevarēja būt liels. Savukārt degvielas vedējs pirms sadursmes bija griezis uz ceļa malu, par ko liecināja nolauztie krūmi. Stipro triecienu, kas īpaši šoferu pusē bija saplacinājis auto kabīnes, radīja mašīnu masa, kas kopā ar kravu katrai varēja pārsniegt piecas tonnas. Pēc policijas teiktā, degvielas vedēja cisterna bija pustukša, taču tādēļ jo īpaši sprādzienbīstama. Cietušais kabīnē saspiests Palīdzības dienesti ziņu par avāriju saņēma pulksten 16.22. Pēdējo, vissmagāk cietušo, autofurgona vadītāju glābēji, griežot metālu, no saplacinātās auto kabīnes izcēla dažas minūtes pirms pulksten 18. Uz nelaimes gadījuma vietu sanāca vairāki tuvējā Rosmes ciema iedzīvotāji. Apmēram divu stundu ilgais ceļa nosprostojums šajā ceļa posmā neradīja būtiskus satiksmes traucējumus.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.