Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Fortum Jelgava»: zudumi siltumtīklos ir normāli

Svaigi uzsnigušais sniegs dažviet pilsētā skaidri iezīmē, kur pazemē atrodas siltumtrases, no kurām caur zemes virskārtu gaisā izplūst siltums. Uzņēmuma «Fortum Jelgava» speciālisti skaidro – pilsētas siltumtīklos zudumi ir pieļaujamās robežās. Pērn to īpatsvars bijis 15,5 procenti no saražotā siltuma. 

    Pulkveža O.Kalpaka ielas posmā starp Zirgu un Rūpniecības ielām, Zirgu ielas posmā starp Mātera un Pētera ielu, kā arī citviet pilsētā, kur pazemē atrodas siltumtrases, šoziem, kad sniega kārta nav bieza, viegli pamanīt pāris metru platas tumšas joslas, uz kuras sniegs neturas.   «Fortum Jelgava» pārstāve Guntra Matisa skaidro, ka 85 procenti no 72 kilometrus garajiem pilsētas siltumtīkliem ir atjaunoti. Viņa gan uzsver, ka arī modernajās un ES prasībām atbilstošajās caurulēs, ko atkarībā no diametra klāj 30 līdz 108 milimetru biezs siltumizolācijas slānis, siltuma zudumi nav pilnībā novēršami. Vietās, kur caurules atrodas seklāk, siltuma noplūde skaidrāk pamanāma. Pa siltumtīkliem plūstošā enerģijas nesēja ūdens temperatūra ir 74 grādi.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.