Laura Cunska Gaļa nav labākais, ko varētu ēst Es divus gadus neēdu gaļu, taču tagad atkal esmu sākusi to darīt. Kad gadu mācījos Amerikā, es biju to pārēdusies, un, atbraucot uz Latviju, man vairs to negribējās.
Laura Cunska
Gaļa nav labākais, ko varētu ēst
Es divus gadus neēdu gaļu, taču tagad atkal esmu sākusi to darīt.
Kad gadu mācījos Amerikā, es biju to pārēdusies, un, atbraucot uz Latviju, man vairs to negribējās. Amerikā gaļa, ko ēdu, bija ļoti laba – liesa –, savukārt šeit man likās, ka gaļa ir trekna un negaršīga, man negribējās tādu, un es sāku neēst.
Kad es neēdu gaļu, sajūta bija ļoti laba, kļuvu možāka. Arī tas, ka apkārtējie ēda gaļu, man neko nenozīmēja, es cepu citiem vistas šašliku, un man tas nekādas emocijas neizraisīja. Taču, tikko cilvēks neēd gaļu, viņam ir jāskatās, lai organisms uzņemtu visas tās vielas, kas ir gaļā un nav citos produktos, par to ir jādomā un jāēd citi produkti, piemēram, rieksti.
Sāku ēst gaļu tāpēc, ka man veģetārisms nebija principa jautājums. Kādus divus gadus es to neēdu, tad man piepeši sagribējās. Es jau neiešu sevi mocīt, un tāpēc sāku atkal ēst.
Es zinu, ka gaļa nav veselīga, bet man gribas, un es tur neko nevaru izdarīt. Es ēdu tikai liesu gaļu – bez speķa un cīpslām. Man nepatīk gatavot gaļas ēdienus, auksto gaļu nu nepavisam.
Varētu būt, ka pēc kāda laika man atkal vairs negribēsies ēst gaļu, tad es neēdīšu, bet tagad man būtu grūti atteikties.
Ģirts Zvirbulis
Tā ir katra brīva izvēle – ēst vai neēst gaļu
Neesmu veģetārietis. Ēdu gaļu vienkārši tādēļ, ka man tā garšo. Iespējams, dzīvot, neēdot gaļu, ir veselīgāk, taču es daru daudz neveselīgu lietu. Kāpēc man atteikties no tā, kas man tik ļoti garšo? Esmu dzirdējis, ka veģetāriešiem esot jāēd gaļas aizvietotāji, bet man labāk garšo gaļa.
Man bija kāds interesants notikums. Pirms pāris gadiem biju Anglijā. Pansijā, kurā dzīvoju, pārējie iemītnieki neēda gaļu. Saimniece katru dienu cepa kotletes un karbonādes un priecājās, ka vismaz es ēdu viņas gatavotos ēdienus. Vēlāk, mājās braucot, uzzināju, ka gandrīz visa grupa Anglijā neēda gaļu. Ne jau tāpēc, ka viņi būtu veģetārieši, bet tāpēc, ka tajā laikā Anglijā lopi bija saslimuši un ļaudis gaļu baidījās lietot uzturā… Bet es tur paēdu labi un paliku dzīvs.
Arī pēc šā gadījuma neesmu domājis kļūt par veģetārieti. Es nevaru pārtikt tikai no zaļumiem. Parasti apēdu gaļu, kartupeļus, mērci, bet salātus atstāju: atbalstu Latvijas lauksaimniekus.
Laura Krūze
…cilvēks var pārņemt dzīvnieka īpašības.
Es atbalstu veģetāriešus, jo viņi cīnās par labām idejām. Viņi neēd dzīvnieku gaļu, nelieto to ādu, bet pārtiek no tā, ko dod daba. Veģetārieši dzīvo veselīgāk. Viņi ir daudz godīgāki, patiesāki, labsirdīgāki viens pret otru.
Es pati gribētu būt veģetāriete, bet man pietrūkst gribasspēka. Es noteikti nelietotu uzturā gaļu, ja man apkārtējie to nedarītu. Kad es beidzot nolemju kļūt par veģetārieti, paiet divas nedēļas un mana mamma pagatavo garšīgas karbonādes, un es nevaru atteikties… Cenšos neēst cūkas gaļu, pārsvarā lietoju vistas vai liellopu gaļas izstrādājumus. Tad, kad es neēdu gaļu, es jūtos labāk, vieglāk, šķiet, ka pat mana enerģija kļūst tīrāka.
Es atbalstu krievu dziednieka Lazareva teoriju, ka nogalināta dzīvnieka asinīs saglabājas tā karmiskā informācija un tad, ja cilvēks ēd asiņainu gaļu, notiek karmu salipšana. Cilvēks var pārņemt nogalināta dzīvnieka īpašības.
Uzskatu, ka, ja cilvēkam ir dota domāšana un prāta spējas vairāk kā dzīvniekam, tas nedod viņam tiesības dzīvnieku nogalināt. Tieši pretēji, prāts uzliek pienākumu rūpēties par vājākiem.