Ar dioksīnu saindētā lopbarība izbarota cūkām vismaz 135 saimniecībās, kuru vidū ir arī trīs Jelgavas rajona saimniecības.
Ar dioksīnu saindētā lopbarība izbarota cūkām vismaz 135 saimniecībās, kuru vidū ir arī trīs Jelgavas rajona saimniecības.
Dioksīns sivēnmāšu barības piedevā, ko importējusi Tukuma kombinētās lopbarības rūpnīca «Straume», konstatēts pagājušo piektdien saņemtajās analīzēs. Kopumā, izmantojot šīs piede-vas, saražots 14 tūkstošu tonnu barības, ko izbaro sivēnmātēm pirms un pēc sivēnu piedzimšanas.
Lopbarība, kam pievienotas saindētās barības piedevas, pēc Valsts veterinārā dienesta datiem, izbarota vismaz 135 saimniecībās. Dienesta dzīvnieku veselības un labturības daļas vadītājs Arnolds Žilinskis pastāstīja, ka viņu vidū ir arī trīs Jelgavas rajona saimniecības.
Veterinārais dienests saimniecībām, kas izmantojušas saindēto sivēnmāšu barību, saskaņā ar rīkojumu aizliedzis dzīvnieku kaušanu un gaļas izplatīšanu. Šonedēļ Veterinārais dienests no apzinātajām saimniecībām noņems paraugus, lai pārliecinātos, vai sivēnmātes un nobarojamās cūkas nav saindētas ar dioksīnu. A.Žilinskis pieļauj iespēju, ka cūkgaļā dioksīna daudzums nepārsniegs Eiropā pieļautās normas, jo barības piedevu daudzums lopbarībā ir ļoti neliels (pieci procenti). Taču par nekaitīgumu ir jāpārliecinās, lai garantētu patērētāju drošību.