Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+0° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ēkas privatizētas nepamatoti

Vircavas pagasta Padomes sēdē tika izskatīti mīklainie apstākļi, kādos 1993. gadā privatizēta pils ēka un klēts.

Vircavas pagasta Padomes sēdē tika izskatīti mīklainie apstākļi, kādos 1993. gadā privatizēta pils ēka un klēts. Likums paredz, ka muižas ēkas pa daļām drīkst privatizēt tikai ar konkrētiem nosacījumiem, kas gan nav ievērots. Abas ēkas tika iekļautas kopējā likvidējamās paju sabiedrības «Vircava» privatizējamo objektu sarakstā. Tās par pajām privatizēja pagasta iedzīvotājs, kurš bija apņēmies paplašināt savu biznesu, klētī ierīkojot noliktavu, bet pilī – garāžas. Ideja nebija slikta, ja ņem vērā to, ka abas celtnes ir diezgan kritiskā stāvoklī. Taču tā neīstenojās, un nu ēkas ir pamestas. Priekšsēdētājs Ziedonis Caune skaidro, ka pašreizējajam īpašniekam vēl tiek dots laiks savest kārtībā nolaisto apkārtni, taču, ja tas netiks paveikts, pašvaldība ir apņēmusies tiesas ceļā ēkas atgūt. Lai arī pili restaurēt diezin vai izdosies, pašvaldība vismaz spēs parūpēties, lai apkārtne neizskatītos tik nolaista.
Priekšsēdētājs arī atzīst, ka neveiksmīgajā privatizācijā daļēji vainojama paju sabiedrības likvidācijas komisija, kas nav rīkojusies atbilstoši visām likuma prasībām.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.