Ap 90 bokseru no septiņām valstīm jauniešu un pieaugušo konkurencē Zemgales Olimpiskajā centrā sacentās par medaļām trīs dienu turnīrā «Jelgava Open 2014». 18 finālcīņas svētdien noslēdza smagsvaru mājinieku Ņikitas Petrova un Edgara Ozoliņa duelis, kurā Ņ.Petrovs savu pretinieku nokautēja jau pirmajā raundā.
Pirmajā finālcīņā 2001. – 2002. gadā dzimušajiem līdz 40 kilogramu svara bokseriem tiesneši lēma par neizšķirtu, līdz ar to zelta medaļas saņēma Ozolnieku kluba pārstāvis Artūrs Ivanovs un lietuvietis Airids Staņūns. Turpmākajos dueļos gan «kompromiss» vairs netika fiksēts – no 12 mājiniekiem – Jelgavas Cīņas sporta veidu centra, klubu «Jelgavas rings», «Madara» un «Juniors» pārstāvjiem – pie zelta medaļām tika Roberts Aušmanis, Edmunds Lindermanis un pieaugušo konkurencē Ņ.Petrovs, pie sudraba – Ēriks Mantula, Iļja Targančuks, Valentīns Kotosovs, Filips Šinkevičs, Gatis Pedkovics, Aleksejs Aleksejevs, starp pieaugušajiem Viesturs Okmanis, Roberts Jāņkalns un Edgars Ozoliņš.
«Jelgava Open 2014» vēsturē kā čempioni «ierakstījās» arī Rīgas, Olaines klubu, Lietuvas, Čehijas un Polijas sportisti.
«Esam ļoti apmierināti gan ar turnīra organizāciju, gan mūsu sportistu panākumiem un gūto pieredzi,» «Ziņām» apliecināja Londonas amatieru boksa kluba «Hayes» treneris Stīvens Sauts. Klubu Jelgavas turnīrā pārstāvēja pieci sportisti ar boksera stāžu no gada līdz pieciem, kopā nopelnot vienu zelta, vienu sudraba un trīs bronzas medaļas. Sadraudzības pilsētas Belostokas boksa treneri savukārt atzinību apliecināja ar personificētu kausu un balvu pašvaldības sporta un pilsētas vadībai. ◆