Ceturtdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta
weather-icon
+7° C, vējš 0.45 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Mācīs ar rotaļu auto un leļļu ratiņiem

Policijas mācību klase Jelgavā atvērta visiem Zemgales reģiona bērniem. Pašvaldību ziņā, kā viņus turp nogādāt

Rūpējoties par bērnu drošību uz ceļa un dzīvē, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa telpās Pētera ielā 5 atklāta mācību klase bērniem un pusaudžiem, uz to aicināti skolēni no visas Zemgales. Viņi praktiski, izmantojot spēles, rotaļlietas, dažādus uzskates un video materiālus, varēs apgūt satiksmes noteikumus, kā arī uzzināt par apreibinošo vielu un vardarbības postu.

«Pērn, skatoties uz satiksmes drošību, bijuši ļoti drūmi skaitļi, kas nevienu nav atstājuši vienaldzīgu. Būtiski audzis bojāgājušo skaits, un arī šā gada pirmie mēneši neko labu nerāda. Tāpēc šī klase ir ļoti svarīga, lai jau no mazotnes «iepotētu» cieņu pret likumu,» mācību klases, kāda jau darbojas Rīgā, Valmierā un Liepājā, izveidošanu atzinīgi vērtē VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis. Viņš piebilst, ka par šādu nodarbību telpu samaksājis teju katrs autovadītājs, jo līdzekļi šim mērķim atvēlēti no OCTA finansējuma. 

Savās mājās labāk
Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas vadītāja Daiga Vēja stāsta, ka no lēmuma līdz klases atvēršanai, ieguldot 14,2 tūkstošus eiro (desmit tūkstoši latu), pagājis aptuveni gads. «Lielākā problēma bija atrast piemērotu telpu. Mums pašiem tās ir diezgan švakas un pārāk šauras. Domājām, varbūt klasi ierīkot mūsu sadarbības Jelgavas 6. vidusskolā, taču nospriedām, ka savās mājās tomēr labāk. Tā pārveidojām zāli, kur paralēli notiek arī policijas pasākumi,» atskatās D.Vēja.
Centrālais elements jaunizveidotajā mācību telpā ir krustojums ar gājēju pārejām, velosipēdistu celiņu, ceļa zīmēm un luksoforu, kur, ņemot talkā rotaļu mašīnas, leļļu ratiņus, velosipēdus ar krēsliņiem, izspēlēt reālas situācijas uz ceļa. Kārtības sargu rīcībā ir arī milzīga grīdas spēle, kuras laikā jāatbild uz vispārīgiem drošības jautājumiem, piemēram, vai drīkst uz velosipēda pārvadāt pasažierus, un daudz citu interaktīvu mācību materiālu, ar kuriem policisti var doties arī izbraukuma pasākumos. Tas noticis jau līdz šim, taču, īstenojot projektu, speciālisti tikuši pie bagātāka uzskates materiālu klāsta. Viņi gatavi runāt ne tikai par satiksmes drošību, bet arī apreibinošo vielu – cigarešu (pērn sastādīts 161 protokols), alkohola (135 protokoli) un pēdējā laikā aktuālo «spaisa» kaitīgo ietekmi, vardarbības sekām un citiem skolēnus interesējošiem jautājumiem.

Gatavi doties arī izbraukumā
D.Vēja piebilst, ka pagaidām nodarbībām vēl neviens nav pieteicies. Tuvākajā laikā Zemgales izglītības pārvaldēm plānots nosūtīt informāciju, kas tiks izplatīta visām izglītības iestādēm. «Strādāsim pēc pieprasījuma,» uz sadarbību aicina Prevencijas nodaļas vadītāja.
«Jelgava ir ļoti tālu. Domāju, ka nebrauksim. Īpaši tagad pavasarī, kad skolās ir daudz citu pasākumu. Taču ciemos pie sevis gan varētu uzņemt policijas mācību klases pārstāvjus,» «Ziņām» teic Neretas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Žanna Miezīte. Četrās novada izglītības iestādēs, sākot no pirmsskolas līdz vidusskolai, zinības apgūst 427 skolēni. Izglītības nodaļas vadītāja atzīst, ka drošības jautājumi ir ļoti aktuāli. Pagaidām Neretas novada izglītības speciālisti cenšas tikt ar tiem galā saviem spēkiem. ◆ 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.