Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla
weather-icon
+-2° C, vējš 0.45 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Kļavlapu vainags Mārtiņiem un Ziemassvētkiem

Drīz sāksies lielo svētku laiks, tāpēc laikus jādomā par telpu rotājumiem.

Drīz sāksies lielo svētku laiks, tāpēc laikus jādomā par telpu rotājumiem. Mārtiņos un Ziemassvētkos viens no galvenajiem svētku rotājumiem ir vainags.
Patlaban vēl var salasīt pašu lētāko «zeltu» pasaulē – dzeltenas kļavu lapas – un ar tām dekorēt vainagu.
Vainaga pamatam izmanto salmus vai sienu. Lapas pie vainaga pamata nostiprina, pietinot ar aukliņu.
Vispirms no salmiem vēlamajā lielumā un biezumā izveido vainaga formu. To cieši notin. Tad pamīšus vienu pāri otrai liek kārtu svaigi lasītu kļavas lapu un nostiprina. Nākamo kārtu liek virs iepriekšējās līdzīgi kā zivju zvīņas. Kārtas klāj vienu virs otras blīvi, jo žūstot lapas čokurosies un var atsegties tinuma vieta. Ar lapu kārtām nosedz visu vainaga pamatu. Pēdējās lapas pielīmē, lai nebūtu redzama aukla.
Lapām žūstot, vainaga krāsa mainīsies. Vispirms tā būs zeltaini dzeltena vai sarkana (atkarībā no lapu krāsas), tad paliks okerbrūna vai sarkanbrūna. Jau vainagu veidojot, lapu kārtas var likt dažādās krāsās.
Tuvojoties Ziemassvētkiem, Mārtiņdienas vainagu var pārveidot par Adventes vainagu. Tajā sasprauž sveces, pielīmē čiekuriņus, kastaņus, sausos ziedus u.tml.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.