Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+-1° C, vējš 2.02 m/s, Z-ZA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Daugavpils pa spēkam, «Rosenborg» vēl ne

Pēc izkrišanas no Eirolīgas kvalifikācijas «Jelgavas» futbolisti spēja saņemties un Latvijas virslīgas spēlē pārspēt citus starptautiskā turnīra neveiksminiekus – 1:0 pret  Daugavpils «Daugavu». Vienīgos vārtus «Jelgavas» labā svētdien guva nigērietis Kenedijs Eriba.

Pēc 0:4 zaudējuma Norvēģijā savā laukumā «Jelgavai» pagājušajā nedēļā vairs nebija izredžu pārvarēt titulētā «Rosenborg» barjeru, toties izdevās nospēlēt divreiz pieklājīgāk nekā viesos – 0:2.
Līdzjutēji bija atsaukušies futbola kluba «Jelgava» vadības un spēlētāju aicinājumam  atbalstīt savu komandu atbildes spēlē pret norvēģu «Rosenborg» – ceturtdienas vakarā Zemgales Olimpiskajā centrā tika fiksēti 1500 skatītāju, kas laikam arī ir šā stadiona ietilpības «griesti».
Lai gan abas komandas pirms nedēļas jau bija tikušās, Jelgavas laukumā pirmās minūtes aizritēja, abām komandām it kā «taustoties» un meklējot savu spēli. Pirmie to atrada «Rosenborg» futbolisti, pamazām, bet arvien pārliecinošāk sākot kontrolēt notikumus laukumā. Likumsakarīgi, viņi 30. minūtē arī tika pie vārtu guvuma. To autors bija Norvēģijas klubā spēlējošais dāņu pussargs Mike Jensens, kurš savulaik divus mačus nospēlējis arī Dānijas valstsvienības sastāvā.
Guvuši vārtus, viesi divu spēļu summā jau bija nodrošinājuši tik solīdu handikapu, ka  varēja atļauties vairs īpaši necensties, ko arī demonstrēja laukumā. Nu būtu īstā reize «Jelgavas» futbolistiem uzlabot daudzo līdzjutēju noskaņojumu, gūstot kaut tā saucamos «goda vārtus», tomēr kaut cik reālu momentu izdevās radīt tikai vienreiz, un arī tas palika nerealizēts. Gluži otrādi – 73. minūtē ik pa laikam ASV izlasē (arī nupat pasaules čempionātā) spēlējušais norvēģu izcelsmes pussargs Mikels Diskeruds raidīja bumbu Kaspara Ikstena sargātajos vārtos – 0:2.
Jāpiekrīt «Jelgavas» galvenā trenera Vitālija Astafjeva preses konferencē sacītajam, ka notika tas, kam jānotiek, jo laukumā tikās divas pilnīgi dažādas klases komandas, toties esam guvuši vērtīgu pieredzi.
Nesen aizvadītajā Eirolīgas kvalifikācijas kārtā Daugavpils «Daugava» no Latvijas komandām bija vistuvāk mača labvēlīgam iznākumam, otrajā spēlē ar «Vikingur» no Fēru salām izlaižot uzvaru no rokām pašās mača beigās – 1:1 un divu spēļu summā 2:3.
Svētdien ZOC stadionā «Jelgavas» klubam virslīgas spēlē bija jātiekas tieši ar  Daugavpils «Daugavu». Līdzjutējus un futbola speciālistus interesēja, kura komanda būs spējusi ātrāk atgūties no «Eiro neveiksmes»?
Mača lielāko daļu pārāka izskatījās Daugavpils «Daugava», taču 82. minūtē jauniegūtais FK «Jelgava» futbolists – nigērietis Kenedijs Eriba – ar galvu panāca 1:0, nodrošinot mūsu komandai trīs vērtīgus punktus turnīra tabulā. Kopvērtējumā tas ļauj «Jelgavai» atgriezties ceturtajā vietā, no jau minētās «Daugavas» atpaliekot vairs tikai par diviem punktiem. ◆ 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.