Gaismai uzaustot, Jelgavas ielas piepildās ar dzīvību un citviet neaprakstāmu urdoņu. Starp daudziem stāviem savas Alma mater durvis steidz vērt arī pirmkursnieki. Ir aizritējusi jau puse no semestra. Bet kā klājas jaunajiem studentiem?
Kaut augstskolas solos pavadītas mazliet vairāk nekā 50 dienas, šis laiks pirmkursnieku dzīvē spējis ienest jaunas vēsmas gan studiju darbā, gan ārpusstudiju aktivitātēs.
«Ar katru nedēļu kļūst arvien interesantāk un intensīvāk. Tiek iepazīti jauni cilvēki un izprasts ikdienišķais studenta dzīves ritms. Arī līdzekļi vēl nav beigušies!» atklāj Lauksaimniecības fakultātes programmas «Lauksaimniecība» 1. kursa students Krišs Kļaviņš. Viņš norāda, cik neaizstājami ir augstskolas piedāvātie un studentu organizētie pasākumi tieši pirmkursniekiem, kas ir galvenais ceļā uz kursa un fakultātes saliedētību. Īpaši atmiņā paliekoša esot prakses nedēļa Vecaucē, arī dalība pirmkursnieku sporta sacensībās nesusi sava veida hierarhiju fakultātes rindās.
«Man ir prieks atrasties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, jo īpaši lepnums būt kopā ar «lauksaimniekiem» gan studijās, gan ārpus. Tā mēs spējam dalīties ar vērtībām, pieredzi un nākotnes iecerēm. Mēs ejam, cīnāmies un kopā uzvaram. Lūk, tā ir īstā studentu dzīve, kas ne mirkli neatstāj novārtā un atgādina, ka izvēlētais studiju virziens ir tas īstais!» tā K.Kļaviņš.
Arī Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) studente Karolīne Juršāne ir priecīga par studiju programmas izvēli: «Nevienu brīdi vairs nav jāsūdzas par garlaicību. Katra darba diena sākas pulksten 8.30 ar pirmajām nodarbībām. Manā fakultātē studijas ir ļoti augstā līmenī. Telpas un iekārtas jaunas un modernas, pasniedzēji – aktīvi, zinoši un pretimnākoši. Protams, arī apziņa, ka mācies Jelgavas pilī, ir lieliska. Ēka ir liela, un ne reizi vien nācies apmaldīties, bet tas piederas pie pirmkursnieku ķibelēm.»
Savukārt Meža fakultātes studiju programmas «Kokapstrāde» pirmkursnieks Āris Pūseps ir gandarīts par «mežinieku» saliedētību, kas manīta jau kopš pirmās studiju dienas. Kursabiedri esot izpalīdzīgi, ieinteresēti cits citu atbalstīt, tādējādi radot pozitīvu gaisotni ikdienas gaitās. Jaunietis atklāj, ka arī dzīvošanai dienesta viesnīcā ir savas priekšrocības. «Ik vakaru mēs sanākam kopā vienā istabiņā un rīkojam «rasēšanas pulciņu,» ar smaidu atklāj jaunais «mežinieks».
Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju programmas «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija» 1. kursa studente Signe Tjuļina vērš uzmanību uz nepārtraukto jauniešu plūsmu Jelgavas ielās. «Studenti uz lekcijām dodas kopā. Šeit nepastāv garlaicība, atsvešinātība un atbalsta trūkums. LLU pastāvošā hierarhija aizpilda katru pilsētas nostūri, ļaujot sajust studentijas garu no pašiem pirmsākumiem, kad ieradāmies uz vienojošo prakses nedēļu. Pilsēta un universitāte studentu padara par ko īpašu. Tās apvienojoties, mūs sagaida un lolo, radot iespaidu, ka atrodies vietā, ko saucam par mājām. Tā patiešām ir lieliska sajūta!» tā S.Tjuļina.
Lai iegūtu sistemātisku viedokli par 1. kursa studentu sajūtām, pārdzīvojumiem un arī problēmām, vairākās fakultātēs tiek veiktas studentu aptaujas, kas palīdz identificēt tos studiju kursus, kuri sagādā grūtības, un jau savlaicīgi domāt par iespējamajiem risinājumiem.
Kā labo prakses piemēru var uzskatīt Informācijas tehnoloģiju un Lauksaimniecības fakultātēs veiktās aptaujas, kas tiek organizētas sadarbībā ar LLU Socioloģisko pētījumu grupu.
Grupas vadītāja socioloģe Līga Paula stāsta, ka šādas aptaujas ir kā ikmēneša monitorings un ļauj prognozēt studentu neapmierinātības cēloņus agrīnā stadijā. Turklāt fakultāšu dekāniem un studiju programmu direktoriem iegūtie rezultāti palīdz uzlabot mācību kvalitāti un nodrošināt studentu skaita saglabāšanu.
Šajā studiju gadā LLU tika uzņemti 1356 studenti pamata un maģistra studijās un 44 jaunie doktoranti. ◆
LLU pirmkursnieki aizvadījuši pirmās 50 studiju dienas
00:04
23.10.2014
109