Pirmdiena, 6. aprīlis
Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta, Dzintis
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Baltijas līgā uzkrita sešinieks

«Jelgava/LU» volejbolistes nedēļas nogalē abas Lietuvas vieskomandas pieveica ar 3:1. Uzvara pār tabulas lejasdaļā esošo Kauņas «Heksu» pieskaitāma likumsakarīgo kategorijai, bet svētdien mūsu meitenes spēja sagādāt pirmo zaudējumu Jonavas klubam «Achema».

Jelgavnieču svētdienas pretinieces bija pavisam cita ranga komanda nekā pastarītes Kauņas «Heksa» iepriekšējā dienā. Jonavas «Achema» ieņem otro pozīciju Baltijas līgā un, tāpat kā līderes Igaunijas VK «Kohila», līdz šim nebija piedzīvojušas nevienu zaudējumu, bet otrās bija tikai mazāka aizvadīto spēļu skaita un sliktākas setu attiecības dēļ.
Ļoti daudz kas tīri psiholoģiski izšķīrās jau pirmajā setā, kuru ārkārtīgi dramatiskā galotnē ar 27:25 uzvarēja jelgavnieces. Otro setu, galvenokārt pateicoties labai spēlei aizsardzībā, «Jelgava/LU» aizvadīja kā «pēc notīm» – 25:15 – un šķita jau, ka lieta darīta.
Iepriekšējā dienā līdzīgā situācijā (pat ātrāk – jau pēc uzvarēta pirmā seta) pret Kauņas «Heksu», lai ļautu izjust spēles garšu arī parasti laukumā mazāk tikušajām, bet perspektīvajām Janai Bērziņai, Madarai Nemmei, Sandai Liepiņlauskai, treneris Jānis Leitis «nosēdināja malā» Inesi Jursoni, Anci Auziņu, Līvu Solu un Ievu Teteri, no starta sešnieka atstājot tikai saspēles vadītāju Sandu Ragozinu, otro tempu Annu Lejiņu un libero Kristīni Leci, bez jaunajām papildinot sastāvu ar vairāk pieredzējušo Ilzi Liepiņlausku.
Aizraujošā cīņa punkts punktā beidzās ar zaudētu setu – 24:26.
Trešajā un ceturtajā setā treneris vairs eksperimentus neatļāvās, un «Jelgava/LU» pamatsastāvs spēli ar Kauņas volejbolistēm nokārtoja ātri vien – 25:10 un 25:18.
Atceroties iepriekšējās dienas ne pārāk veiksmīgos eksperimentus, saspringtajā spēlē ar vienu no līderkomandām treneris J.Leitis krasas spēlētāju maiņas neatļāvās. Tomēr «Achema» pierādīja, ka vēl nav zaudējušas nevienu maču ne jau pārpratuma dēļ un nevēlējās to darīt arī šoreiz, trešajā setā uzvarot jelgavnieču pamatsastāvu ar 25:22.
Ceturtais sets apgāza nerakstīto likumu – ja pirmos divus setus uzvarējusī komanda zaudē trešo setu, tā zaudē arī visu spēli. Tā vietā skatītājiem tika pasniegts īsts saldais ēdiens volejbola gardēžiem ar stipriem nerviem, kad atdzīvojās pat citkārt ne pārāk skaļās tribīnes. Apnika skaitīt, cik reižu uz tablo bija neizšķirts (tiesa, bija arī 20:14, tad 20:20; 22:22; 24:24; 25:25 un … ilgi gaidītais 27:25 –  «Jelgava/LU» uzvara 3:1. ◆ 

 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.