Atbilde Stepiņa kunga vēstulei «Vai pilsētas administrācija sadzirdēs?» («ZZ», 11.12.1999.).
Atbilde Stepiņa kunga vēstulei «Vai pilsētas administrācija sadzirdēs?» («ZZ», 11.12.1999.)
Nākamajā gadā Jelgavas Dome ir plānojusi veikt Lielupes un Driksas tiltu rekonstrukciju, kā arī Lielās ielas pārbūvi posmā no Akadēmijas ielas līdz Kalnciema ceļam. Šajā projektā paredzēts izveidot četru joslu transporta kustību, izbūvēt gājēju ietves un velosipēdistu celiņa joslu visa rekonstruējamā posma garumā. Projektā iekļauta arī gājēju tuneļa izbūve zem Lielās ielas iepretim Jelgavas pilij un pašreizējās gājēju pārejas un regulējamo luksoforu likvidēšana pie Driksas tilta. Tiks uzlabots arī apgaismojums. Lielupes un Driksas tiltu rekonstrukcija ir iekļauta Valsts investīciju programmā 2000. – 2002. gadam. Kopumā tas ir lielākais Valsts budžeta līdzekļu ieguldījums kādā no Latvijas pašvaldībām. 2000. gadā paredzēts ieguldīt 675 tūkstošus latu (Driksas tiltam un ielas posmam), 2001. gadā – 958 tūkstošus latu (Lielupes tiltam un ielas posmam). Tādēļ šogad veikt remontdarbus minētajā posmā nebūtu lietderīgi.
Tālāk – par Aviācijas ielas un Garozas ielas krustojumu. Jāpiekrīt, ka cukurbiešu pārstrādes sezonas laikā minētajā posmā dubļu un mālu ir daudz. Arī gājējiem pārvietoties nav ērti. Tomēr Jūsu ieteikto variantu novirzīt smagās automašīnas ar cukurbiešu kravām uz Aviācijas ielu nevar pieņemt drošības apsvērumu dēļ– Aviācijas ielas seguma pamati neatbilst tik smagu kravu pārvietošanai. CSDD un Komunālās pārvaldes speciālisti ir secinājuši, ka tas ir kritiskā stāvoklī. Beidzoties cukurbiešu pārstrādes sezonai, akciju sabiedrība «Jelgavas Cukurfabrika» regulāri notīra uz ielām (Garozas, Pļavu, Aviācijas) uzkrājušos dubļu un mālu kārtu, tomēr ielas segums atjaunots netiek. Pašvaldībai līdzekļu krustojuma un ielas seguma atjaunošanai pašlaik nepietiek. Iespējams, ka finansiāli krustojuma rekonstrukciju varētu atbalstīt arī akciju sabiedrība «Jelgavas Cukurfabrika». Jelgavas Dome ir ļoti pateicīga par labvēlīgo ieinteresētību pilsētas attīstībā. Kaut vairāk būtu tādu konstruktīvu priekšlikumu!
Pēc Pilsētsaimniecības departamenta direktors A.Ozola un pašvaldības uzņēmuma «Komunālā pārvalde» sniegtās informācijas atbildi sagatavoja
Domes preses dienests