Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+6° C, vējš 2.24 m/s, A-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Precizē pabalstu saņemšanas kritērijus

13. janvāra Domes sēdē tika izskatīti 27 jautājumi. Īsi par svarīgāko.

13. janvāra Domes sēdē tika izskatīti 27 jautājumi. Īsi par svarīgāko.
Dome lēma par sociālo pabalstu piešķiršanas kārtību pilsētas trūcīgajiem iedzīvotājiem līdz 2000. gada budžeta apstiprināšanai.
Lēmums paredz piešķirt pabalstu komunālo maksājumu segšanai trūcīgām ģimenēm, kurās ir darbspējīgas personas, uz trīs mēnešiem tādā apmērā, lai pēc komunālo maksājumu segšanas atbilstoši normatīviem katram ģimenes loceklim mēnesī tiek nodrošināta pārtikas daļa 22,50 latu; pensionāram, kura pensija nepārsniedz Ls 60 un kuram nav maksātspējīgu apgādnieku, uz sešiem mēnešiem – 25 latu apmērā; pensionāram, vecākam par
70 gadiem, kura pensija nepārsniedz 60 latu un kuram nav likumīgu apgādnieku, – uz sešiem mēnešiem Ls 40 apmērā; bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri sasnieguši pilngadību un mācās vidējās, vidējās speciālajās vai augstākās mācību iestādēs, segt visus komunālos maksājumus atbilstoši normatīviem pilnā apmērā.
Savukārt pabalsts kurināmā iegādei 50 latu apmērā uz visu gadu var tikt piešķirts trūcīgām ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem, kuru ienākumi uz vienu cilvēku pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz Ministru kabineta noteiktos 75 procentus krīzes iztikas minimuma (28,67 lati) un nekustamā īpašuma vērtība nepārsniedz valdības noteiktos 3000 latu; pensionāram, kurš dzīvo viens, ja viņa pensija nepārsniedz 60 latu, viņam nav maksātspējīgu apgādnieku un nekustamā īpašuma vērtība nepārsniedz noteiktos 3000 latu.
Sakarā ar to, ka Jelgavā tiesu piesēdētāju vēlēšanās nav ievēlēts Tieslietu ministrijas noteiktais piesēdētāju skaits, Dome nolēma noteikt papildu vēlēšanas šā gada 27. janvārī un 24. februārī.
Dome uzdeva Municipālai policijai turpmāk nodrošināt medicīniskās atskurbtuves darbību Mazajā ceļā 2, paredzot šim nolūkam 2000. gada budžetā 21 141 latu. Noteikta arī maksa par uzturēšanos atskurbtuves telpās – neatkarīgi no uzturēšanās ilguma tā būs 10 latu.
Dome uzdeva pašvaldības izpilddirektoram J.Strodam līdz 20. janvārim iesniegt savus priekšlikumus par grozījumiem izpilddirektora amata funkcijās, lai 27. janvāra Domes sēdē varētu kompleksi izdarīt nepieciešamās izmaiņas Jelgavas Domes nolikumā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.