Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pirmsaugstskolas izglītības nodaļā tiek uzņemti studenti 4,5 mēnešu sagatavošanas kursos.
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pirmsaugstskolas izglītības nodaļā tiek uzņemti studenti 4,5 mēnešu sagatavošanas kursos.
LLU Pirmsaugstskolas izglītības nodaļas vadītāja Lilija Degola «Ziņas» informēja, ka šogad kursi sāksies 31. janvārī un turpināsies līdz 10. jūnijam. Mācību pēdējās divās nedēļās ieplānota eksāmenu sesija, kuru nokārtojot atbilstoši katras fakultātes prasībām, būs iespēja kļūt par pirmā kursa studentu izvēlētajā specialitātē.
Pirmsaugstskolas izglītības nodaļā reflektanti apgūst matemātiku, ķīmiju, fiziku, bioloģiju un informātiku. Vairākās fakultātēs – Tehniskajā, Lauku inženieru, Pārtikas tehnoloģijas, Meža (kokapstrādes specialitātē) – ir prasība apgūt arī zīmēšanu un rasēšanu. Kursos ir iespēja mācīties arī šos priekšmetus. Kārtojot eksāmenu obligātajos piecos priekšmetos, summēsies balles iestājai augstskolā. Lai kļūtu par studentu Humanitārajā un Ekonomikas fakultātē, jāiegūst 40 ballu, tātad eksāmeni jānokārto vismaz uz astoņām ballēm (desmit ballu sistēmā). Ja šādu rezultātu izdevies sasniegt, tad nākamajam studentam iestājeksāmeni vairs nav jākārto. Pārējās fakultātēs stājoties, eksāmenu sesijā «jāsavāc» 35 balles. Tas nozīmē, ka četrarpus mēnešu un simts latu, kas jāmaksā par mācībām šajā laikā, ir jāpapildina ar apzinīgu darbu.
Kursos mācību priekšmetus pasniedz augstskolas mācībspēki.
Uz tiem aicināti visi topošie LLU studenti, kas vidusskolu vai tehnikumu beiguši pirms vairākiem gadiem vai mācās neklātienē vidusskolas pēdējā klasē. Iestājoties kursos, nepieciešams vidējo izglītību apliecinošs dokuments vai izziņa no skolas, ka mācās abitūrijas klasē. Tas vajadzīgs, lai pasniedzēji varētu būt pārliecināti, ka potenciālais students var sekot mācību vielai.
Mācības notiek katru dienu no pulksten 8.30 līdz 16.45. Reizēm jāuzkavējas arī ilgāk, jo gribētāju mācīties pie datoriem ir daudz. Kursu klausītājiem ir iespēja izmantot bibliotēku, apmeklēt baseinu (par samaksu), tālāk dzīvojošajiem tiek piedāvāta dienesta viesnīca.
Pirmsaugstskolas izglītības nodaļa no februāra līdz maijam organizē sagatavošanas kursus arī vidusskolēniem – matemātikā, fizikā, ķīmijā. Par tiem jāmaksā 10 latu mēnesī. Mācības notiks skolēniem izdevīgā laikā vakaros vai sestdienās.
Uzņemšanas komisijā iesniegumus pieņems līdz 31. janvārim, komisijas telefons – 3023063.