Pirmdiena, 15. decembris
Johanna, Hanna, Jana
weather-icon
+4° C, vējš 3 m/s, DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ziņas īsumā

Šķēle slavē valdības darbu. Dažas dienas pirms paredzētā uzticības balsojuma premjerministrs Andris Šķēle izplatījis paziņojumu, kurā uzslavē savas valdības darbu un Latvijas ekonomisko rādītāju uzlabošanos.

Šķēle slavē valdības darbu
Dažas dienas pirms paredzētā uzticības balsojuma premjerministrs Andris Šķēle izplatījis paziņojumu, kurā uzslavē savas valdības darbu un Latvijas ekonomisko rādītāju uzlabošanos. Pirmdien ar valdības Preses departamenta starpniecību izplatītajā paziņojumā Šķēle uzsvēris, ka valdošā koalīcija Latvijā ir stipra, lai gan asi diskutē par daudziem svarīgiem jautājumiem.
Bezdarba līmenis – 9 procenti
Latvijā martā bezdarba līmenis ir samazinājies līdz 9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Iepriekšējos četrus mēnešus bezdarba līmenis valstī bija 9,1%. 1. aprīlī Latvijā ir reģistrēts 111 001 darba meklētājs (1. martā – 111 579).
«LC» konsultēsies par valdību
Tuvākajās dienās sāksies «Latvijas ceļa» («LC») konsultācijas ar koalīcijas partneriem, Jauno partiju un Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu par situāciju valstī un valdībā. Otrdien «LC» ir plānota tikšanās ar Jauno partiju.
«Kolonna» Mežaparkā izveidos jaunu privātmāju ciematu
A/s «Kolonna» iecerējusi Rīgas Mežaparka rajonā izveidot jauna tipa ciematu ar nosaukumu «Mežaparks».
Jauno ciematu, kas atradīsies Mežaparka ziemeļu daļā bijušo dārziņu vietā, veidos 54 apbūves gabali, kuros plānots uzbūvēt 44 savrupmājas un desmit rindu māju. Patlaban pusei no topošajām celtnēm ir zināmi nākamie saimnieki un jau sākti celtniecības darbi. Pašlaik tiek sagatavoti būvlaukumi, un vasarā sāksies māju celtniecība. Līdz nākamā gada vasarai ekspluatācijā tiks nodotas pirmās 20 mājas.
«Kolonnai» ir uzkrāta liela pieredze savrupmāju ciematu celtniecībā, tādēļ ciemats «Mežaparks» tiks būvēts, izmantojot iegūto pieredzi un jaunākās tehnoloģijas, uzsvērts uzņēmumā.
Jūrmalas ielas vēlas remontēt septiņas firmas
Konkursā par tiesībām remontēt Jūrmalas ielas pieteikušās septiņas firmas, kas piedāvā atšķirīgus remontdarbu veikšanas termiņus un izmaksas. Pieteikumi asfaltēt ielas saņemti no firmām «Šlokenbeka», «A.C.B.», «Liktenis», «Binders», «Talce», «Una» un «Union Asphalltechnik». Grantētās ielas pieteikušās remontēt piecas no minētajām firmām.
Ielu asfalta seguma remontam Jūrmalas Dome šogad atvēlējusi gandrīz 300 tūkstošu latu, kas tiks izlietoti Valteru prospekta, Dārza, Dāvju, Kolkas, Tūristu, Jaunās, Jurģu un citu ielu remontam. Grantēto ielu uzturēšanai un sakārtošanai paredzēti 20 tūkstoši latu. Konkursa komisija nedēļas laikā iepazīsies ar piedāvājumiem un 14. aprīlī lems, ar kurām firmām slēgt līgumus par ielu remontu. Komisija, vērtējot piedāvājumus, vērā ņems darbu izmaksas, izpildes termiņu, garantiju, samaksas kārtību. Būtiski ir arī tas, vai firma nodarbina Jūrmalas iedzīvotājus.
Vēlas Vērmaņdārzā būvēt ziedu paviljonu
SIA «Saktas zieds» un muzikālā centra «Vernisāža» vadība apsver jaunas iespējas, kur celt jaunu un modernu ziedu paviljonu par kopējiem līdzekļiem. Aprīļa beigās abas savulaik strīdīgās puses piedāvās savu projektu ieceres, tiekoties Rīgas Domē. Pašreiz ir vairākas idejas par ziedu paviljona celtniecību –Vērmaņparkā pie Krišjāņa Barona ielas, pārbūvējot pašreizējo ziedu salonu «Vernisāžā». Tomēr reālākā un abām pusēm pieņemamākā vieta ir tagadējā puķu pārdotava Tērbatas ielā. Tā ir jau ierasta rīdziniekiem, atrodas ēnas pusē u.tml. Iespējams, ka paviljonu varētu būvēt no metāla un stikla.
Mājokļu attīstības kreditēšanas programma gūst institūciju atbalstu
Mājokļu attīstības kreditēšanas programma gūst iesaistīto institūciju atbalstu. Latvijas Hipotēku un zemes bankas prezidents Inesis Feiferis ir saņēmis atsauksmes par Mājokļu attīstības kreditēšanas programmas projektu no institūcijām, no kurām atkarīga mājokļu attīstība, – bankām, mājokļu apsaimniekošanas sabiedrībām, ar būvniecību saistītām sabiedriskām organizācijām. Šīs organizācijas ir atzinušas minētā projekta aktualitāti un uzskata, ka tā realizācija varētu būtiski uzlabot dzīvojamā fonda stāvokli Latvijā. Vēstulēs, kas adresētas bankas prezidentam, organizācijas izteikušas savu atbalstu un gatavību piedalīties izmēģinājuma projektā, kas ļaus pārbaudīt programmā paredzēto finansēšanas principu darbību. Tajā pašā laikā tiek uzsvērts, ka projektā tiek nepietiekami risināts jautājums par valsts atbalstu.
Vairākas Latvijas komercbankas ir izteikušas ieinteresētību sadarboties ar Hipotēku banku Mājokļu attīstības kreditēšanas programmas ietvaros. Finansu ministrijas darba grupa, kuras pārziņā ir minētā projekta izstrāde, uzdeva Hipotēku bankas prezidentam iepazīstināt ieinteresētās institūcijas un perspektīvos sadarbības partnerus ar programmas projektu. Ar to tiks iepazīstinātas vairākas organizācijas, arī Latvijas Būvnieku asociācija, Rīgas Domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komiteja, Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību asociācija un Latvijas komercbankas. Minēto institūciju līdzdarbība ir ļoti nozīmīga programmas mērķu sasniegšanā. Mājokļu attīstības kreditēšanas programma, kuras galvenais mērķis ir dot iedzīvotājiem iespēju iegūt sev piemērotu mājokli, jāiesniedz Ministru kabinetā līdz aprīļa vidum.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.