Otrdiena, 17. marts
Ģertrūde, Gerda, Gerhards
weather-icon
+4° C, vējš 2.09 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ziņas īsumā

◆ Francijas ziemeļu ostas pilsētā Kalē sākta mūra celtniecība, lai apturētu nelegālo migrantu iekļūšanu kravas mašīnās, kuras dodas uz Lielbritāniju. Četrus metrus augsto un kilometru garo barjeru būvēs uz ostas pievedceļa. Mūris papildinās drošības žogu, kas jau ir izveidots ap ostu un ieeju Lamanša tunelī. Netālu no ostas atrodas nelegālo imigrantu nometne, kas tiek dēvēta par «Džungļiem». Labdarības organizācijas lēš, ka tajā mitinās vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku.

◆ Ahmadam Hānam Rahami, kurš pirmdien tika aizturēts saistībā ar sprādzieniem Ņujorkā un Ņūdžersijā, izvirzītas četras apsūdzības. 17. septembrī sprādzienā Manhetenā tika ievainots 31 cilvēks. Aizturētais ir 28 gadus vecs ASV pilsonis. Spridzekļi bija pagatavoti no katliem, kas piepildīti ar šrapneļiem, Ziemassvētku lampiņām, veciem mobiliem telefoniem un sprāgstvielām.

◆ 17. septembrī Rīgas lidostā «AirBaltic» lidmašīna, kurai bija paredzēts reiss uz Cīrihi, veica avārijas nosēšanos bojātas priekšējās šasijas dēļ, pasažieri tika evakuēti. «AirBaltic» pārbaudījusi pārējās «Bombardier Q400» lidmašīnas, pārliecinoties par to drošumu, un gatavo programmu padziļinātām flotes pārbaudēm. Lidmašīna nodota izmeklētāju rīcībā. Izmeklēšanu vada Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs.

◆ Uz Latviju no Grieķijas pārcelta četru cilvēku ģimene no Sīrijas, tostarp viens pirmsskolas vecuma bērns. Ģimene atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Diviem ģimenes locekļiem ir pieredze drēbnieka arodā. Kā ziņots, Latvijā nav palicis gandrīz neviens bēglis – viņi devušies uz citām valstīm, jo nav spējuši atrast ne darbu, ne dzīvesvietu. Premjers Māris Kučinskis devis rīkojumu politiķiem meklēt risinājumu mājokļa problēmai, ieviešot izmaiņas bēgļu uzņemšanas plānā. 

◆ Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana, lai aizliegtu iespējas uzlikt par pienākumu skolēniem nēsāt skolas formas. Kā iniciatīvas pieteicēja norādīta Diana Šalgūna, viņa novērojusi, ka izglītības iestādes arvien biežāk ievieš skolas formas, kuras turklāt tiekot uzspiestas kā obligātas. Tiesībsarga birojā skaidro, ka skola iekšējās kārtības noteikumos drīkst noteikt, kādā apģērbā bērniem jānāk uz skolu, un līdz ar to drīkst arī noteikt, ka skolā jāvalkā skolas forma, taču būtu jāparedz arī, ko vilkt, ja ģimene formu nevar atļauties.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.