Atmodas laika sākumā veidojās daudzas un dažādas organizācijas, arī Jelgavas apkaimes orientieristi nodibināja savu klubu «Alnis».
Atmodas laika sākumā veidojās daudzas un dažādas organizācijas, arī Jelgavas apkaimes orientieristi nodibināja savu klubu «Alnis».
– Pilnīgi droši var teikt, ka «Alnis» bija pirmais, kas rīkoja orientēšanās sacensības pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Tā nebija vēlēšanās kaut kā īpaši izcelties –
tā bija lēmis liktenis: nakts sacensības 1990. gada 4. maija vakarā Ozolnieku mežā bija ieplānotas jau labu laiku pirms satraucošās ziņas par Latvijas neatkarības atgūšanu, – stāsta A.Bolšteins.
Pašlaik Latvijā ir aptuveni četrdesmit dažādu orientēšanās klubu. «Alnī» ir vairāk nekā 30 dalībnieku, kas ar lielākiem vai mazākiem panākumiem regulāri piedalās dažāda mēroga sacensībās. Visvieglāk profesionālās iemaņas orientieristi varot gūt Vidzemē, taču, ja ir vēlēšanās, arī Zemgales brikšņainie un purvainie meži var iemācīt rīkoties dažādās situācijās.
«Alnis» ir lielisks pierādījums tam, ka orientēšanās ir ģimeņu un pat paaudžu sporta veids. Klubā ir vairākas ģimenes, kur orientējas vecvecāki, vecāki un pirmos soļus pretim šai nodarbei sper arī mazie.
– Es interesējos par dažādiem sporta veidiem, taču nezinu, vai vēl kādā var piedalīties piecgadīgi knēveļi un deviņdesmitgadīgi kungi. Tiesa gan, pavisam maziem bērneļiem, kas mežā drīkst doties tikai vecāku pavadībā, atsevišķas distances netiek nospraustas pārāk bieži, – stāsta kluba vadītājs.
Arī tiem, kas vēlas ieprecēties orientieristu ģimenē, esot jārēķinās, ka pie vīra vai sievas tiks tikai pēc tam, kad būs sācis orientierista gaitas – tādas nu reiz ir tās paražas.
«Aļņa» orientieristi vairāk ir amatieri, kas vēlas pasportot mežā, atbrīvoties no darba spriedzes un rūpēties par savu figūru. Esot arī tādi sportisti, kas sevi trenē dažāda mēroga sacīkstēm vai vienkārši, nodarbojoties ar sportu, vēlas paceļot pa pasauli. Taču, lai arī iedzīvotāju interese par šo sporta veidu nav zudusi, aizvien mazāk orientieristu vidū ir skolēnu un studentu, kas iepriekšējos gados bijuši īpaši aktīvi. Joprojām ikviens sportot gribētājs var piedalīties «Aļņa» organizētajā orientēšanās sacensību seriālā, kas risinās katru nedēļu ceturtdienas pēcpusdienā. Šonedēļ gan sacensības notiks nevis ceturtdienā, bet svētdienā, un visi orientēties gribētāji tiek aicināti uz Tērveti svētdien, 14. maijā, kur balonu festivāla starts meža takās būs no pulksten 10 līdz 12.