“Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionāta pirmo pusfināla spēli “Biolars/Jelgava” un “RTU/Robežsardze” komandas aizvadīja Zemgales Olimpiskajā centrā, kur mājinieki pēc pirmo setu neveiksmēm trešo un ceturto noslēdza savā labā, bet piektā seta galotnē izlaida uzvaras iespēju no rokām. Līdzīgais cīniņš tomēr, jādomā, būs vairojis jelgavnieku pārliecību, ko varēs likt lietā atbildes spēlē šovakar Rīgas 49. vidusskolas zālē.
Mājas spēli jelgavnieki sāka pārliecinoši, drīz vien izvirzoties piecu punktu vadībā. Rīdzinieki tomēr starpību pamazām sadeldēja, abos tehniskajos pārtraukumos mūsējiem vēl 8:6 un 16:13, bet drīz vien rezultāts nosvērās viesiem par labu. Galotnē vēl mājiniekiem izdevās pietuvoties līdz 21:22 un 23:24, taču pretinieki savu setbumbu realizēja.
Nepatīkamais iznākums acīm redzami ietekmēja otrā seta spēli, kurā pēc 11:11 mājinieki nonāca deviņu punktu dziļā bedrē un tālāk par 14 līdz seta beigām netika.
Trešajā setā galvenais treneris Jurijs Deveikus ieviesa nelielas izmaiņas spēlētāju pamatsastāvā. Aivis Āboliņš no Uģa Dombrovska pārņēma libero pozīciju, bet uzbrukuma līniju papildināja Kārlis Pauls Levinskis. Rezultāts gan joprojām straujāk auga rīdzinieku pusē, taču veiksmīgi Vitālija Cinnes, Gata Slavēna un Jevgeņija Vjatkina uzbrukumi pēc gandrīz jau bezcerīga 14:21 atgrieza mājiniekus uz cīnītāju takas. Gatis pretiniekus turpināja “ietekmēt” ar spēcīgām servēm, tostarp pāris eisiem, un bija līdzdalīgs turpmāko sešu punktu guvumā (20:21), kas piedeva jaunu sparu arī komandas biedriem un aizveda līdz cerīgam spēles turpinājumam (25:23).
Ceturtais sets aizritēja punkts punktā, bet galotni atkal pārliecinošāk nospēlēja mūsējie, iegūstot psiholoģisku pārsvaru izšķirošajam cēlienam. Pēc 14:12 jau šķita, ka jelgavniekiem pelnītā uzvara rokā, taču setbumbu ar pirmo piegājienu neizdevās realizēt, iniciatīva nonāca pretinieku pusē, un pēc 15:16 diemžēl vairs atspēlēties nesanāca.
Sāpīgs zaudējums pirmajā pusfināla mačā
00:00
05.04.2018
39