Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+5° C, vējš 1.82 m/s, DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Vīna darītava “Ābelītes” – dzīve eksperimentējot (FOTO)

“Vīna darītava “Ābelītes” nepastāv viena pati. Tā ir cieši saistīta ar mūsu zemnieku saimniecību, kas izveidota 1991. gadā un bija viena no pirmajām Jelgavas rajonā,” stāstu sāk saimniece Aina Buka. Kopā ar vīru Agri Buku un abiem tolaik vēl mazajiem dēliem Robertu un Reini uz Zaļenieku pagasta “Ābelītēm” pārcēlušies no Ozolniekiem un sākuši saimniekot kā tolaik daudzi – ar mazliet vairāk nekā desmit hektāriem zemes un visiem iespējamajiem lopiem. Audzētas cukurbietes un labība.

Tā saimniekots desmit gadu. Kad cukurbiešu ēra Latvijā beidzās, tās nomainīja rapsis. Graudaugi palika, bet zemnieku saimniecības “Ābelītes” zemes platības tagad sasniegušas 300 hektāru. Kādreizējā lopu kūtī ierīkota vīna darītava. “Ziemā, kad bija piesalis un citu darbu nebija, abi ar vīru remontējām. Sākumā tikai pēc savām izjūtām un saprašanas, vēl nezinot, ka ražotnē jābūt flīzētām, viegli mazgājamām sienām un grīdai,“ atceras Aina.

Foto: Ruslans Antropovs. Visu rakstu lasiet 28. jūnija “Zemgales Ziņās”

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.