Pārbūvējot pirms vairākiem gadiem celtu ēku, Jaunsvirlaukas pamatskolā top internāts, kas sāks darboties jau ar nākamo mācību gadu.
Pārbūvējot pirms vairākiem gadiem celtu ēku, Jaunsvirlaukas pamatskolā top internāts, kas sāks darboties jau ar nākamo mācību gadu.
Internāts tiek izbūvēts padomju laikā celtā ēkā, kas bija paredzēta kā aptieka un medpunkts. Diemžēl nams tolaik netika pabeigts un vairākus gadus stāvēja tukšs. Pirms dažiem gadiem ēkas vienā pusē tika ierīkota sociālā māja «Zariņi», bet otra puse palika neapdzīvota. Tagad, pateicoties projektam, kas ļauj darbā iesaistīt bezdarbniekus, top internāts, kurā būs 25 gultasvietas.
Būvniecības projektu, paredzot algotu sabiedrisko darbu organizēšanu, izstrādājusi pašvaldība sadarbībā ar arhitekti Aiju Ziemeļnieci. Valsts nodarbinātības dienests algo 12 bezdarbnieku un darba vadītāju. Kopējās internāta izmaksas ir 22 852 lati – pusi no tiem sedz nodarbinātības dienests, otru – pašvaldība.
Jaunsvirlaukas pagasta Padomes izpilddirektors Arnolds Embrekšs skaidro, ka pašvaldība šos līdzekļus bija paredzējusi budžetā:
– Mūsu interesēs, protams, ir atrast pēc iespējas lētākus materiālus, kas ļautu līdzekļus ietaupīt.
Pateicoties projektam, tiek nodarbināti 12 pagasta bezdarbnieki, taču, lai viss ritētu gludi, darbu uzrauga firmas «Slokas celtnieks» pārstāvis Visvaldis Kokoškins. Viņš atzīst, ka bezdarbnieki cenšas godam, lai arī ne visi ir bijušie celtnieki:
– Galvenais ir darbus uzraudzīt un strādniekus apmācīt, tad jau problēmu nav.
Priekšsēdētājas vietniece Gunta Saulāja sarunā ar «Ziņām» izteica gandarījumu, ka internāts pagastā dos arī septiņas jaunas darba vietas, bet bērniem – iespēju nemērot garo ceļu līdz mājām. Savukārt vasarās internāta telpās varēs organizēt dažādas nometnes.