Svētdiena, 8. marts
Dagmāra, Marga, Margita
weather-icon
+4° C, vējš 1.46 m/s, R-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

“Intriga” jubilejā atskatīsies uz saviem 30

“Man ir svarīgi, lai bērniem, kas nāk uz kolektīvu, dejošana būtu hobijs, iespēja pavadīt savu brīvo laiku. Dienās viņi būs citu profesiju pārstāvji, ne visi kļūs par dejotājiem. Man ir svarīgi iemācīt viņiem to mīlestību un prieku, ko sniedz dejošana. Tiekšanās pēc augstiem rezultātiem nav primārais, bet tas nāk paralēli. Sekojam līdzi kvalitātei un vienmēr cenšamies parādīt to labāko un skaistāko,” deju studijas “Intriga” 30. jubilejas priekšvakarā teic tās vadītāja Inga Ose.
Jelgavas 1. vidusskolā (tagadējā Tehnoloģiju vidusskolā) savulaik tradicionālas bijušas vingrošanas skates, kurām klases gatavoja priekšnesumus, mūzikas pavadījumā iestudējot kustības. Vienu šādu skati apmeklēja arī Inga Raudinga un uzaicināja vairāk nekā desmit meiteņu dejot ritma grupā. Viņu vidū bija arī I.Ose. 
Kad ritma grupa bija pastāvējusi jau gadus trīs, 1989. gadā meitenes nolēma piedalīties konkursā, kas notika VEF Kultūras pilī Rīgā. Pieteikumā bija nepieciešams norādīt kolektīva nosaukumu. “Sēdējām Jelgavas Kultūras nama Baletzālē un uz lapiņām rakstījām variantus, kāds nu kurai šķita piemērots, beigās balsojām. “Intriga” ieguva visvairāk balsu,” atminas I.Ose. “Dzintaram” tolaik bija iznākušas smaržas ar tādu pašu nosaukumu, un viņa pieļauj, ka tas meitenēm virmojis zemapziņā. I.Ose piemetina, ka nosaukumā ietverta šī vārda pozitīvā nozīme – kolektīvu piesakot, veidojas intriga, kas tad skatītāju sagaida. 
Redzot, ka I.Osei padodas kustību iestudēšana un horeogrāfiju veidošana, I.Raudinga viņai uzticēja darbu ar jaunākajām grupām. 17 gadu vecumā I.Ose kļuva par “Intrigas” otru vadītāju. 1999. gadā I.Raudinga Latvijas Kultūras akadēmijā sāka studēt moderno deju pie Olgas Žitluhinas, un studijas apvienot ar darbu “Intrigā” vairs nebija iespējams. Abas Ingas kolektīvu kopā vadīja līdz 2000. gadam. Šobrīd vairāk nekā 200 bērnu un jauniešu kuplais kolektīvs ir I.Oses rokās.
“Intrigas” jubilejas koncerts “Atskatoties” iecerēts kā fotoalbuma šķirstīšana. “Mazlietiņ kavēsimies atmiņās, kā mēs sākām, kā kolektīvs attīstījās un kas esam šodien. Man šķiet, ka ir ļoti svarīgi zināt savas saknes, zināt, kāds ir vēstījums, ko kolektīvs nes,” stāsta I.Ose. Koncertā būs skatāmas gan jaunas, gan jau dejotas dejas. Būs arī dejas no 1993., 1994. gada. Uz skatuves kāps arī kādreizējās “Intrigas” dejotājas. “Uzstāsies trīs sastāvi – meitenes, kuras dzīvē vairs nav saistītas ar dejošanu, bet visas labprāt vēlreiz gribēja izbaudīt skatuves burvību,” tā I.Ose.
Mūsdienu deju studija “Intriga” savā 30 gadu jubilejas koncertā “Atskatoties” Jelgavas Kultūras namā skatītājus gaidīs 12. aprīlī pulksten 19 un 13. aprīlī pulksten 17. 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.