Ceturtdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta
weather-icon
+9° C, vējš 1.16 m/s, A vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ziņas īsumā

Akceptē triju novadu izveidošanu. Valdības komiteja vakar akceptēja noteikumu projektus par Sabiles, Amatas un Ciblas novadu izveidošanu un vienreizēju dotāciju piešķiršanu šīm teritorijām.

Akceptē triju novadu izveidošanu
Valdības komiteja vakar akceptēja noteikumu projektus par Sabiles, Amatas un Ciblas novadu izveidošanu un vienreizēju dotāciju piešķiršanu šīm teritorijām. Plānots, ka Talsu rajona Sabiles novadu veidos Sabiles pilsēta un Abavas pagasts. Novada centrs būs Sabilē. Apvienošanās realizēšanai no šā gada budžeta pašvaldība saņems vienreizēju dotāciju – 17 249 latus. Savukārt Cēsu rajona Amatas novadu veidos Drabešu pagasts un Amatas pagasts, bet centrs būs Drabešos. Administratīvi teritoriālās reformas likuma izpildei pašvaldība šogad saņems vienreizēju dotāciju – 19 579 latus. Noteikumu projekts paredz, ka Ludzas rajona Ciblas novadu izveido Ciblas pagasts un Līdumnieku pagasts. Administratīvais centrs būs Ciblā. Dotācijā pašvaldība šogad saņems 6678 latus. Noteikumu projekti vēl jāskata valdībā.
Par kukuļņemšanu aiztur policijas darbinieci
Drošības policija nedēļas nogalē 1000 latu kukuļa saņemšanas brīdī aizturējusi Rīgas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) 25. nodaļas darbinieci un kukuļdevēja starpnieku. Policijas iecirkņa izziņas izdarītāja G. par kādas lietas «labvēlīgu iznākumu», kas šajā gadījumā bijis civiltiesisks strīds, pieprasījusi 15 000 dolāru. Policijā ierosinātas krimināllietas par kukuļa izspiešanu, kukuļņemšanu, kā arī starpniecību kukuļdošanā. Sods par šādiem noziegumiem ir līdz desmit gadiem cietumā. Jūnija beigās par 55 000 latu izspiešanu tika aizturēts Valsts ieņēmumu dienesta darbinieks, kas, veicot uzņēmuma «Philips Latvija» auditu 1998. gadā un draudot īpašniekiem ar nepatikšanām, arī ieguva minēto naudas summu.
Pretēji solītajam neveidos darba grupu
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns ir nolēmis neveidot darba grupu, kas strādātu pie pedagogu algu reformas izmaksu aprēķināšanas, tostarp arī solītajām piemaksām no 1. septembra. Šādus aprēķinus jau ir veikusi Izglītības un zinātnes ministrija, tādēļ darba grupa nav nepieciešama, uzskata Greiškalns.
Prezidente pret neskaidriem noteikumiem
Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka valsts valodas likuma noteikumiem ir jābūt konkrētiem un skaidriem, pretējā gadījumā tie var būt izaicinājums korupcijai ierēdniecībā. Pēc prezidentes domām, noteikumi nedrīkst būt arī apgrūtinoši un grūti izpildāmi, jo tas neveicinātu nedz latviešu valodas lietošanu, nedz iedzīvotāju integrēšanos Latvijas sabiedrībā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.