Augusta beigās reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 5,9 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš, informē Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Mēnesi iepriekš – jūlija beigās – šis rādītājs bija seši procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis augustā samazinājies par 0,2 procentpunktiem un mēneša beigās bija 5,5 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
NVA Dobeles filiāles vadītāja Ilze Indrikova, komentējot šos datus, teic, ka vakanču Dobeles filiālē ir pietiekami – šobrīd reģistrētas 46. Visvairāk tiek meklēti aprūpētāji, dažādi metālapstrādes speciālisti, palīgstrādnieki, atslēdznieki, sētnieki un krāvēji. Ir noslēgusies skolēnu vasaras darba programma, kuras laikā Dobelē strādāja 132 bērni, un pamazām beidzas arī sezonas darbi lauksaimniecībā. Pēdējos divus gadus Dobeles filiāle iesaistās arī nodarbinātības pasākumā “Apmācība pie darba devēja”, jo ir audzis pieprasījums no uzņēmēju puses.
“Cilvēki, kuri aktīvi meklē darbu, to sen jau ir atraduši un pie mums nemaz nenonāk. Mēs vairāk strādājam ar bezdarba un sociālo pabalsta saņēmējiem, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kuriem ir augsts risks nenokļūt darba tirgū, un tiem, kuri vēlas mācīties kādos no mūsu piedāvātajiem kursiem,” piebilst. I.Indrikova.
Savukārt NVA Jelgavas filiāles nodarbinātības organizatore Jūlija Lovkova piekrīt, ka bezdarba līmenis salīdzinājumā ar vasaras sākumu ir samazinājies, jo sākās sezona būvniecībā un ceļu būves un remonta darbos. “Tagad strādāt ir aizgājuši skolotāji un arī darbinieki skolu ēdināšanas uzņēmumos. Šobrīd NVA Jelgavas filiālē uzskaitē ir 1800 bezdarbnieku, bet 246 darba devēji piedāvā vairāk nekā 600 brīvu darba vietu, visvairāk tirdzniecībā, metālapstrādē, būvniecībā. Darbiniekus meklē arī zemnieki un transporta uzņēmumi,” stāsta J.Lovkova. Viņa gan piebilst, ka, sezonai beidzoties, oktobrī un novembrī bezdarba līmenis varētu sākt augt, jo cilvēki nāks atkal reģistrēties uz NVA.
Bezdarbs samazinās, vakanču joprojām daudz
00:00
12.09.2019
37