Iespējas, ko sniedz Izglītības atbalsta fonds, tā trijos pastāvēšanas gados izmantojuši 140 pedagogi un skolēni.
Iespējas, ko sniedz Izglītības atbalsta fonds (IAF), tā trijos pastāvēšanas gados izmantojuši
140 pedagogi un skolēni.
IAF ar Jelgavas Domes lēmumu nodibināts 1997. gada 12. jūnijā. Tā uzdevums ir sekmēt un finansiāli atbalstīt Jelgavas pedagoģisko darbinieku un talantīgu skolēnu tālākizglītošanos.
IAF kreditē pedagoģiskos darbiniekus un skolēnus, bet dažos gadījumos daļēji vai pilnīgi sedz mācību maksu par valsts atzītu studiju vai profesionālās pilnveides kursu programmu apguvi. Kredītņēmēji ik gadu ir vairāk nekā 60 pedagogu. Tiek kreditētas pedagoga darba specifikai atbilstošas studijas maģistrantūrā, profesionālās studijas augstskolu pedagoģijas specialitātes neklātienē, tālākizglītošanās valstiski atzītos pedagogu profesionālās kvalifikācijas kursos un Jelgavas Reģionālā pieaugušo izglītības centra organizētajos kursos. Atkarībā no IAF budžeta fonda valde skata iesniegumus par bezprocentu kredīta vai finansiāla atbalsta sniegšanu pedagoģiskajiem darbiniekiem.
Talantīgajiem skolēniem finansiālo atbalstu piešķir komandējuma izdevumiem, lai piedalītos zinātnisko darbu konferencēs Latvijā un ārvalstīs, mācībām ārvalstīs, kā arī citu nozīmīgu izglītības programmu realizācijai. Talantīgo skolēnu atbalstam IAF ir izlietojis 1347 latus. Šo atbalstu ir saņēmuši Jelgavas 2. ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi līdzdalībai ārvalstu aktivitātēs, radošajās nometnēs. Līdzekļus ieguvusi arī Poļu savienības Jelgavas nodaļa audzēkņu līdzdalībai Kultūras dienās.
Izglītības atbalsta fondu veido Jelgavas Domes budžeta līdzekļi, fizisko un juridisko personu iemaksas, ziedojumi un dāvinājumi un projektu pieteikumos no sabiedriskajiem palīdzības fondiem iegūtais finansējums.