Piektdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
weather-icon
+7° C, vējš 2.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ziņas īsumā

Deputāte Kristiāna Lībane cieš avārijā.

Deputāte Kristiāna Lībane cieš avārijā
Otrdienas rītā avārijā iekļuvusi «Latvijas ceļa» Saeimas frakcijas vadītāja Kristiāna Lībane. Automašīna «Mercedes Benz», kurā viņa atradusies, neatļautā vietā mēģinot nogriezties pa kreisi, sadūrusies ar citu auto. Avārija notikusi plkst. 9.33 zem Vanšu tilta. Automašīna negadījumā esot ļoti sadauzīta, bet lieli miesas bojājumi nevienam nav nodarīti.
Komisijas neatbalsta J.Ādamsona izdošanu
Saeimas Juridiskā komisija otrdien slēgtā balsojumā neatbalstīja ģenerālprokurora Jāņa Maizīša lūgumu dot Saeimas piekrišanu uzsākt deputāta J.Ādamsona kriminālvajāšanu.
Otrdien pēc J.Maizīša un prokurora Modra Adlera uzklausīšanas slēgtā balsojumā atbalstu ģenerālprokurora lūgumam izteica tikai divi deputāti, pret bija seši un atturējās viens.
Arī Saeimas Mandātu komisija otrdien slēgtā balsojumā neatbalstīja ģenerālprokurora J.Maizīša lūgumu piekrist sākt J.Ādamsona kriminālvajāšanu – par to nobalsoja tikai divi no sešiem deputātiem.
Lai gan Mandātu komisija ir atbildīga par lēmumprojekta sagatavošanu un pret nobalsojusi arī Juridiskā komisija, šie lēmumi ir tikai rekomendējoši. Galīgo lēmumu pieņems parlaments.
Prokuratūras nemainīs savu viedokli
Saeimas Juridiskās un Mandātu un iesniegumu komisijas lēmumi par deputāta Jāņa Ādamsona kriminālvajāšanu nemaina prokuratūras viedokli, ka izmeklēšanā iegūts pietiekami daudz pierādījumu, lai lūgtu Saeimai deputātu izdot. Šādu ģenerālprokurora J.Maizīša viedokli pauda Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Šubrovska.
J.Maizītis uzskata, ka Saeimas atteikums prokuratūras lūgumam traucēs noskaidrot patiesību, jo galīgais lēmums šajā lietā būtu jāpieņem tiesai.
Pirmdienas vakarā avārijās – 14 cietušo
Pirmdienas vakarā Latvijā notikušas divas smagas avārijas, kurās kopā cietuši 14 gados jauni cilvēki, bet neviens, par laimi, nav gājis bojā.
Islande atbalsta baltiešu iestāšanos NATO
Islande atbalsta Baltijas valstu iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā, otrdien paziņoja šīs valsts premjerministrs Dāvids Odsons.
Otrdien preses konferencē Tallinā viņš uzsvēra, ka Islande apsveic NATO paplašināšanu. Jautājumu par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņemšanu Ziemeļatlantijas aliansē, «protams, izšķir pirmām kārtām šīs organizācijas lielās dalībvalstis», norādīja Islandes premjers. Taču kā demokrātiska organizācija NATO ņem vērā visu savu dalībvalstu viedokli.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.