Jau ceturto gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina rīkot skaļās lasīšanas sacensības, kurās aicināti piedalīties 5. klašu skolēni no visas Latvijas, lai žūrijas pavadībā noskaidrotu lasīšanas čempionu. Sacensības tiek rīkotas trijās kārtās, no kurām pirmā tiek organizēta vietējā skolā vai bibliotēkā attālināti – Jelgavā tai var pieteikties bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.
Kā skaidro bibliotēkā, sacensību mērķis ir veicināt lasītprasmi, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, uzlabot vārdu krājumu, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī izaicināt pašiem sevi uzstāties auditorijas priekšā.
Sacensību pirmā kārta tiek organizēta attālināti martā un aprīlī. 5. klašu skolēni aicināti žūrijai iesūtīt trīs minūtes garu video, kura galvenais uzdevums ir pieteikt sevi – jānosauc savs vārds, pārstāvētā skola un vieta Latvijā, grāmatas nosaukums un jāpaskaidro, kāpēc izvēlēts konkrētais fragments. Ja grāmatā būtiska loma ir ilustrācijām, tad arī ilustrators. Lai fragments lasītājiem būtu saprotams, ļoti īsi jāpastāsta, kas ir noticis līdz vietai, no kuras dalībnieks sāk lasīt. Žūrijas izvirzītie labākie konkursanti piedalās otrajā kārtā – reģionālā līmenī, kura norise plānota maija beigās, vasaras sākumā. Trešā kārta – valsts fināls Gaismas pilī – iecerēta 25. septembrī klātienē, uzaicinot visu klasi, vecākus un atbalstītājus, ja pulcēšanās noteikumi to atļaus.
Jelgavas reģiona sacensību fināla rīkošana arī šogad uzticēta pilsētas bibliotēkai. Lai pieteiktu dalību sacensībām, skolotāji, skolu bibliotekāri un vecāki ir aicināti sazināties ar reģiona kuratoru, lai kopīgiem spēkiem radītu bērniem prieku un unikālu iespēju kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru uz vienu gadu. Arī skola, kurā skolēns mācās, saņems ceļojošo balvu.
Piektklasnieki var pieteikties skaļās lasīšanas sacensībām
00:00
11.03.2021
46