Jelgavas futbola laukumos nedēļas nogalē, priecējot līdzjutējus, trīs svarīgas spēles savā labā noslēgušas mājinieku futbola komandas. Latvijas kausa izcīņas otrajā posmā līdz ar uzvaru iekļuva “FS Jelgava/Albatroz SC” un “JFC Jelgava”, bet “FS Jelgava/Albatroz SC-2” ar iespaidīgu 8:0 debitēja Latvijas 3. līgas čempionātā.
Pret “Karostu” – 5:1
“FS Jelgava/Albatroz SC” pretinieki Latvijas kausa pirmā posma otrajā kārtā sestdien Jāņa Lūša stadionā bija 2. līgas komanda FK “Karosta” no Liepājas, un 1. jeb “Optibet” Nākotnes līgā spēlējošie jelgavnieki jau kopš spēles sākuma pierādīja, ka ir spēcīgāki ne tikai “uz papīra”. Mājinieki pilnībā kontrolēja bumbu, piespiežot viesus aizsargāties savu vārtu priekšā. Aizritot 17. minūtei, Liepājas komandas vārtu rāmī tika raidīti vairāki bīstami sitieni – veiksmi izmēģināja Ralfs Šitjakovs, komandas kapteinis Andris Deklavs (attēlā – priekšplānā), Mārcis Peilāns un komandas spēlējošais treneris FK “Jelgava” leģenda – Valērijs Redjko. “Karostu” no vārtu zaudējumiem glāba vien vārtsarga Mārča Mazūra pārliecinošā spēle. Ap 27. minūti viesi pirmoreiz nonāca līdz mūsējo vārtiem, liekot iesaistīties arī “FS Jelgava/Albatroz SC” vārtsargam Edgaram Andrejevam. Vēl 10 minūtes komandas apmainījās abpusējiem bezvārtu uzbrukumiem, bet tad vadzis lūza. 37. minūtē M.Peilāns ar galvu raidīja bumbu vārtu rāmī, bet uz līnijas kritienā tāpat ar galvu to “pielaboja” A.Deklavs – 1:0.
Jau nākamajā minūtē “Karostas” vārtus ar precīzu tālo sitienu ieņēma japāņu leģionārs Rjotaro Nakano, kuru jelgavnieki labi atceras vēl FK “Jelgava” sastāvā, – 2:0. Divas minūtes vēlāk pēc M.Peilāna piespēles pagājušajā gadā FK “Jelgava” dublieros spēlējušais uzbrucējs Mārtiņš Pivarovičs apspēlēja vārtsargu un panāca jau 3:0.
Otrā puslaika sākumā jelgavnieki nebija pietiekami aktīvi, un jau pēc sešām minūtēm tas maksāja zaudētus vārtus, tomēr puslaika vidusdaļā savu pārākumu izdevās nostiprināt. Vispirms – kad pēc pretinieku vārtsarga kļūmes izspēlē bumbu pārtvēra uz maiņu iznākušais Matīss Baškevics un atdeva piespēli R.Šitjakovam, kuram atlika to ieraidīt tukšos vārtos. Pēc tam jau 5:1 panāca Latvijas U-17 izlases dalībnieks “FS Jelgava/Albatroz SC” pussargs Kevins Cēsnieks.
Pret “Siguldu” – 5:2
Šosezon jaundibinātā 3. līgas futbola komanda “JFC Jelgava” Latvijas kausa pirmo posmu noslēdza ar maču svētdienas vakarā Jāņa Lūša stadionā pret FK “Sigulda” vienību. Arī šajā spēlē mājinieki jau no sākuma uzņēmās vadību, un jau 13. minūtē rezultātu atklāja komandas aktīvākais spēlētājs Jēkabs Šteinburgs. Pirmā puslaika noslēgumā laukuma saimnieki vēl divas reizes pārspēja siguldiešus, ar precīziem raidījumiem atzīmējās Mareks Plonis un Artis Staļģis – 3:0.
Otrajā puslaikā abas komandas atjaunoja spēkus, veicot vairākas spēlētāju maiņas, bet izmaiņas rezultātā izdevās panākt, jau tuvojoties mača izskaņai, kad otro reizi ar vārtu guvumu izcēlās J.Šteinburgs (4:0), goda vārtus guva FK “Sigulda” aizsargs Emīls Slišāns (1:4), mājinieku guvumu vēl papildināja Arvis Krūmiņš (5:1), bet trīs minūtes līdz spēles beigām precīzu sitienu FK “Sigulda” labā izpildīja Guntis Konstantinovs.
Jāpiebilst, ka “JFC Jelgava” ir viena no divām 3. līgas komandām (otra ir SK “Latgola/Ludza”), kas spējušas kvalificēties “Atbildīgas spēles Latvijas kausa” otrā posma izslēgšanas kārtai, kur sacentīsies vēl ar četrām 2. līgas komandām un 10 Nākotnes līgas komandām. Savus nākamos pretiniekus vienības uzzinās Latvijas Futbola federācijas rīkotā izlozē, bet jau zināms, ka spēles tiks aizvadītas 31. jūlijā un 1. augustā. Astoņas komandas, kuras uzvarēs šajā kārtā, nākamajā posmā jau satiksies ar virslīgas vienībām.
Pret FK “Aliance-2” – 8:0
Svētdien FK “Jelgava” treniņu bāzē Kārklu ielā “FS Jelgava/Albatroz SC-2” debitēja Latvijas 3. līgā, Rietumu zonas turnīrā ar iespaidīgu rezultātu sagraujot FK “Aliance-2”. Liela daļa futbolistu dienu iepriekš bija atstājuši spēkus Latvijas kausa izcīņas mačā, taču treneru nelielās bažas par pietiekamu fizisko gatavību izgaisa jau pirmajās minūtēs. Spēles 9. minūtē R.Šitjakovs atklāja rezultātu, bet līdz puslaika beigām to ar precīziem raidījumiem papildināja M.Baškevics, brazīlietis Žadsons Santuss (pilnā vārdā oriģinālrakstībā Jadson Santos Costa de Sousa) un Matīss Čirkunovs – 4:0.
Otrajā puslaikā jelgavnieku galvenais treneris Ervīns Pērkons izmantoja “gara rezervistu soliņa” iespējas, nomainot sešus spēlētājus, un atjaunotie spēki otrajā spēles nogrieznī ļāva rezultātu dubultot: vēl divus vārtus guva M. Čirkunovs, pa vieniem Renārs Antons Veinbergs un Daniels Grauds – 8:0.
FS “Jelgava” piedalās Latvijas 3. līgā, lai savam lielajam komandas sastāvam uzturētu spēļu praksi, bet nepretendē uz medaļām, jo tās dalībnieki spēlē augstākajā līgā. Atgādināsim, ka
3. līgā spēlē arī “JFC Jelgava”, kas nozīmē ka varēsim vērot arī Jelgavas derbiju.
Futbola skola kopumā šosezon pārstāvēta trīs komandās: “FS Jelgava/Albatroz SC” – “Optibet” Nākotnes līgā, FS “Jelgava” – Latvijas U-18 elites grupas čempionātā un “FS Jelgava/Albatroz SC-2” – Latvijas 3. līgas Rietumu zonā. Komandu kodolu veido futbolisti, kuru vecums nav lielāks par 18 gadiem.