Trešdiena, 25. marts
Māra, Mārīte, Marita, Mare, Ģedimins
weather-icon
+8° C, vējš 1.34 m/s, D-DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

5. vidusskolai - 25. dzimšanas diena

1972. gadā Jelgavā Aspazijas ielā tika atvērta jauna skola. Tā bija 5. vidusskola ar krievu mācībvalodu.

1972. gadā Jelgavā Aspazijas ielā tika atvērta jauna skola. Tā bija 5. vidusskola ar krievu mācībvalodu. Šodien skolas 25. jubilejā kopā nāk bijušie absolventi, skolotāji un viesi.
No vēstures
1972. gadā saistībā ar rūpniecības attīstību pilsētā, RAF celtniecību auga vajadzība pēc jaunas skolas krievu tautības bērniem, jo esošās strādāja divās maiņās.
1972. gada martā iezīmējās jaunās četrstāvu vidusskolas ēkas kontūras Aspazijas ielā. Skolu ar nepacietību gaidīja 1702 bērni un viņu vecāki. Jaunbūvē tika ieguldīti vairāk nekā 300 tūkstoši rubļu. Būvdarbus veica 40. celtniecības un montāžas iecirkņa brigāde. Jau 1. septembrī 5. vidusskolā varēja sākties mācības.
1989. gadā notika skolas reorganizācija – tika atdalīta sākumskola.
1993. gadā skolu akreditēja, apstiprinot tai vispārizglītojošas vidusskolas statusu.
Direktors – no pirmās dienas
No 5. vidusskolas dibināšanas pirmās dienas par tās direktoru strādā Vikentijs Veržbickis. Līdz tam viņš bija 3. vidusskolā fizikas skolotājs, vēlāk mācību pārzinis un direktors.
«Toreiz pilsētā izglītībā bija katastrofāls stāvoklis. Skolas bija pārpildītas. Tika izplānots, ka jāceļ jauna skola ar krievu mācībvalodu, kurā pārietu daļa skolēnu no 3. vidusskolas un daļa – no 1. vidusskolas,» pastāstīja Vikentijs Veržbickis.
Skola pa šiem 25 gadiem ir attīstījusies. Tā ir kļuvusi demokrātiskāka, tā domā direktors. Skolēniem ir dotas lielākas tiesības, viņi brīvi var izteikt savu viedokli, nebaidoties, ka par to var izslēgt no skolas.
«Pa šiem gadiem man ir izdevies sameklēt labus skolotājus. Lielākā mana vēlēšanās ir tā, lai mēs visi kopā būtu kā viens, lai saprastu cits citu un atbalstītu. Domāju, ka tā tagad mūsu skolā ir,» saka V.Veržbickis.
Līdzi pārmaiņām
No 52 pašreizējiem 5. vidusskolas skolotājiem pieci savu darbu veic kopš skolas dzimšanas: mācību pārzine Gaļina Vdovina, fizikas skolotājs Leonīds Ņikitins, fizikas un matemātikas skolotāja Aļina Ņikitina, matemātikas un zīmēšanas skolotāja Ludmila Saharniha un direktors Vikentijs Veržbickis.
«Protams, pa šiem 25 gadiem pārmaiņas ir notikušas, jo mainījās situācija valstī. Mēs gājām tam visam līdzi un iekļāvāmies jaunajā vidē,» tā Gaļina Vdovina.
Esot mainījusies arī mācīšanas taktika. Agrāk skolēnam deva tikai zināšanas, tagad māca arī to, kā tās pēc skolas beigšanas izmantot. Skolotāji nevis pasniedz savu priekšmetu, bet gan māca skolēnu. Agrāk esot bijusi barjera, aiz kuras stāvējis skolotājs, tagad tā ir sabrukusi, un līdz ar to skolotājs ir kļuvis vairāk pieejams. Kā sacīja mācību pārzine, ir mainījusies skolas elpa.
25 gados vidējo izglītību ieguvuši 1574 skolēni. Skolu ar zelta medaļām beiguši 20, ar sudraba – 14. Desmit bijušie skolēni ir atgriezušies skolā kā skolotāji.
Aktīvi darbojas skolēnu pašpārvalde, pulciņi. Skolas deju kolektīvs pastāv jau 20 gadu un ir Dziesmu un deju svētku laureāts. No 5. vidusskolas nāk ļoti izcili sportisti – airētāji, vieglatlēti, peldētāji un cīkstoņi, kas ir uzrādījuši labus rezultātus. Darbojas arī radioamatieru pulciņš, kam ir sakari ar visu kontinentu. Šogad skolā ir atklāts vēstures muzejs un jauna datoru klase. Katru gadu tiek rīkotas audzēkņu darbu izstādes.
Skolu beidz ar labām zināšanām
Skolu valdes priekšsēdētāja Gunta Auza «Ziņām» pastāstīja, ka 5. vidusskolā pedagogi strādā ar lielu atbildības izjūtu, uzteicama ir arī darba kultūra, skolu beidzējiem – labas zināšanas, tātad ir augsts darba rezultāts.
«Liels paldies jāsaka skolas direktoram, kas ir mācējis ap sevi sapulcināt labu darba kolektīvu,» saka G. Auza.
Šodien, jubilejā, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstiem apbalvos trīs 5. vidusskolas pedagogus: mācību pārzini Gaļinu Vdovinu, matemātikas skolotāju Ludmilu Saharnihu un fizikas skolotāju Leonīdu Ņikitinu. Vēl vairāk nekā desmit skolotājiem tiks pasniegti pašvaldības Goda raksti.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.